Close Up Shot Mosquito Leaf

Komáři dokážou zkazit letní večer i pobyt v přírodě. Zbavit se jich přitom nemusí být těžké

S jarem a létem nastává také sezona komárů, much a klíšťat. Komáři dokážou být velmi otravní, a to hlavně večer, když se rozsvítí umělá světla. Na pergole nebo terase mohou otrávit každou večerní grilovací party. Někteří z nás vědí, jak je porazit, aby se na balkoně neobjevili, ale jiní nemají žádné tipy. Můžete k tomu přitom použít domácí prostředky, které skutečně fungují.

U komárů jsou nebezpečné samičky, které sají krev

Komárů existuje na více než 3 500 druhů. U tohoto druhu hmyzu se můžete obávat samiček, které mají za hlavní úkol naklást co nejvíce vajíček. Samičky jsou také ty, které se do vás zakousnou a sají z vás krev. Rozmnožování je jedním z důvodů, proč se pouští právě do vás. Nejvíce jim voní pach potu a také riziko štípnutí zvyšuje vysoká tělesná teplota. Proto je dobré se proti komárům bránit, a tak jim zabránit v tom, aby vás otravovali.

Mohlo by vás zajímat:  Poklad Aztéků přímo na náš stůl. Chia semínka podpoří činnost mozku a zharmonizují tělo

Komáři jsou pro většinu z nás škůdci, ale v přírodě hrají svou roli. Mohou přenášet nebezpečné nemoci, jako je žlutá zimnice nebo malárie. Ryby a obojživelníci se živí larvami komárů. Pokud ale chcete trávit čas v přírodě, například procházkou v lese, je potřeba se proti nim chránit, protože mohou otrávit celý den. V případě štípnutí je nutné místo hned pomazat prostředky, které zamezí svědění a zarudnutí pokožky.

Zdroj obrázku: Freepik

Proti komárům můžete vysadit rostliny

Jako první pomoc proti komárům mohou posloužit rostliny, které stačí vysadit na balkoně nebo terase. Nejsou náročné, navíc je pak můžete v mnoha případech použít také v kuchyni při vaření. Jaké to jsou? Zkuste například vysadit mátu, kočičí trávu nebo rozmarýn. Jsou to aromatické rostliny, které komárům nevoní, a místům, kde rostou, se budou vyhýbat.

Mohlo by vás zajímat:  Kombucha patří mezi přírodní poklady, které podpoří zdraví v mnoha směrech

Poradit si můžete také pomocí esenciálních olejů, které si můžete namazat na tělo, a tím komáry odpudit. Mezi oblíbené patří vanilka, máta nebo levandule. Oleje můžete také nalít do difuzéru a ten postavit na parapet nebo je rozpustit ve vodě a postříkat jimi závěsy nebo záclony. Nedostanou se tak ani k vám do bytu nebo domu.

Zdroj: https://www.eatingwell.com/article/7947914/plants-that-repel-bugs-and-mosquitos/
Přidat na Seznam.cz