Kitchen 1867663 1280[1]

Také v místnostech bez světla se může dařit rostlinám. Tyto osvědčené druhy tmu doslova milují

Pokojové rostliny přinášejí do našich domovů velmi příjemnou atmosféru. Řada z nich vyžaduje kromě hnojiva a zálivky také dostatek světla. To může být problém v řadě místností. Typicky se jedná o chodby, předsíně, nebo i koupelny. Ano,  i tam může patřit květina. Samozřejmě taková, která miluje tmu a nedostatek světla ji v růstu neomezuje.

Živé květiny do koupelny

Obecně se jedná o květiny, které lze zařadit do kategorie nenáročných. Tedy takových, které vydrží i ne příliš běžné podmínky. Jako je málo světla. Jednou z nich je zamiokulkas, který je absolutním hitem mezi rostlinami, které přežijí nepříznivé podmínky pěstování. Rostlina nepotřebuje mnoho světla, má ráda polostinná místa a slunce jí působí hnědé skvrny na listech. Můžete si pořídit dva kousky květiny a střídavě je nechávat v koupelně a ve světlé místnosti, aby každá dostala podíl světla a mohla se zase vrátit do temné koupelny. 

Mohlo by vás zajímat:  Fíkus potřebuje dostatek zálivky a stálé místo. Hnojivo z piva mu dodá potřebné živiny

Dalším adeptem na květinu do koupelny jsou tropické rostliny. Sem patří aglaonema s krásnými, pestrými listy. Rostlina miluje teplý a vlhký vzduch a roste dobře nejen v rozptýleném světle, ale také ve stinných místnostech. Zalévejte ji dvakrát týdně. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Tropickou rostlinou je i toulitka, která má ráda vysoké teploty a vlhkost. Má lesklé listy ve tvaru srdce a velká květenství. Kvete po celý rok a květy vydrží několik měsíců. 

Sansevieria nebo Sternbergova bylina se do koupelny také hodí

Sansevieria je nezničitelná rostlina stejně jako zamiokulkas. Snadno se pěstuje a snese nepříznivé podmínky, které panují v koupelnách. Pochází ze suchých a slunečných částí tropické Afriky. Může ale přežít i v zatemněných místnostech a její listy jsou zelené.
Sternbergova bylina se také hodí do koupelen, která nemají žádná okna. Je to oblíbená pokojová rostlina, kterou najdete spíše na schodech a chodbách. Daří se jí dobře na slunném místě i ve stínu. Nevadí jí chladné místnosti, ale ani ty přetopené. Voda by v jejím květináči stát neměla, proto ji zalévejte jen mírně.

Zdroj: https://gardentherapy.ca/indoor-plants/
Přidat na Seznam.cz