Joyful Young Woman Enjoys Her Time Home Watering Her Plant By Window Home

Postarejte se o své rostliny i během dovolené. Tři jednoduché metody zajistí, že nebudou trpět žízní

Stejně jako zvířata i rostliny potřebují péči neustále. Nezajímá je, že právě jedete na dovolenou a nebudete doma. Proto musíte požádat jiného člena rodiny nebo souseda. Další možností je využití jednoduchých, levných a spolehlivých metod, díky kterým nebudete muset být u rostlin a stále jim budete dodávat pravidelnou zálivku. Jak toho dosáhnout? Máte hned tři možnosti. Všechny jsou jednoduché a za žádnou z nich nezaplatíte velké peníze.

Plastová lahev

První metoda je poměrně známá a za její provedení neutratíte ani korunu. Potřebovat totiž budete jen plastové lahve. Těch máte jistě doma hned několik. Počet závisí samozřejmě na tom, kolik máte doma rostlin v květnících. Lahev jednoduše naplňte vodou a zasuňte ji do půdy v květináči hrdlem dolů. Voda se bude uvolňovat pomocí podtlaku podle toho, zda bude rostlina potřebovat závlahu, nebo ne. Navíc po návratu domů přesně uvidíte, kolik toho rostlina „vypila“.

Mohlo by vás zajímat:  Po dlouhé zimě tělo potřebuje příval nové energie. Nejlépe ji doplní jednoduché superpotraviny
Zdroj obrázku: Freepik

Skleněná koule

Jestli chcete trochu elegantnější řešení tohoto problému, můžete navštívit zahradnictví nebo hobbymarket. Tam můžete sehnat skleněné koule, které fungují stejným způsobem jako plastové lahve. Kouli naplníte vodou a zapíchnete ji do substrátu u rostliny. Postupně se bude uvolňovat voda podle toho, jak bude rostlina potřebovat. Využít ale můžete také automaticky ovládané čerpadlo, které zalévá rostliny vždy ve stanoveném čase.

Provázek

Máte-li rostliny, které nepotřebují tolik závlahy, ale nemůžete je zároveň nechat úplně bez vody, můžete využít metodu provázku. Potřebovat budete jen přírodní provázek a nádobu s vodou. Jeden konec provázku vložíte do vody, zatímco druhý půjde do květináče. Voda se bude posouvat pomalu, ale jistě do květináče a zavlažovat díky tomu vaši rostlinu. Je to možná netradiční způsob zalévání, ale pro určité rostliny bude fungovat velmi dobře.

Zdroj: https://smartgardenguide.com/water-indoor-plants-on-vacation/
Přidat na Seznam.cz