Cat 5618328 1920[1]

Kočky nejsou vítanou návštěvou na zahradě. Odpudí je voňavý sprej, který jim na rozdíl od člověka smrdí

Kočky jsou populárními domácími mazlíčky. O co více je ale máme rádi v domě nebo bytě, o to méně milujeme, když se dostanou na naši zahradu. Zvláště v případě, že se jedná o různé toulavé kočky. Pokud se vrací neustále, je třeba začít řešit, jak se takového zvířete zbavit. Městská policie nebo odchytová služba málokdy pomůže. Proto je vhodné vědět, jak toto pro někoho mazlivé zvíře poslat doslova o dům dál. Pomůže k tomu něco zcela jednoduchého – správné vůně. Mnohdy takové, které jsou pro člověka příjemné, ale kočky je doslova nesnášejí.

Mohlo by vás zajímat:  Invazivní asijská beruška drze likviduje český hmyz, boj s ní nemusí být vždy marný

Proto sáhněte po trumfu, který kočky z těchto míst odpudí. Takový sprej nemusíte jen kupovat, nepatří totiž k nejlevnějším. Můžete si jej vyrobit i sami doma pomocí různých esenciálních olejů, které kočkám smrdí a odpuzuje je. Zároveň takový sprej bude zcela bezpečný pro Vás, Vaše další zvířata, ale i děti. Na rozdíl od chemických sprejů se nebudete muset bát, komu se tento sprej připlete pod ruce. 

Destruktivní povaha koček

Zejména koťata mají v povaze ničit. Škrábou nábytek, vyhrabávají květiny z květináčů a šplhají se po záclonách, které tím samozřejmě ničí. Koťata tím vybíjejí svou energii, zahání nudu a zároveň je to jejich přirozené chování. Pokud se toto kotě neodnaučí, budete s tím mít problémy i v jeho dospělosti. Pokud nejste doma, kotě se špatně vychovává, to na dálku prostě nelze. V tom Vám pomohou domácí odpuzovače vyrobené z přírodních surovin. Kočka má velmi citlivý čich, když nastříkáte místa, kam chodí, pach, který ucítí, jí v tom zabrání. 

Mohlo by vás zajímat:  Škůdci na zahradě mohou mít mnoho podob
Zdroj obrázku: Pixabay

Odpuzovač z esenciálních olejů

Velmi se doporučuje zkombinovat tyto esenciální oleje: mátový, levandulový, citronovou trávu a eukalyptový. Všechny tyto oleje musí být jen a pouze přírodní, na ty syntetické zapomeňte. Nachystejte si nádobu s rozprašovačem. Nalijte do ní ze ¾ vychlazenou převařenou vodu, Poté do ní nakapejte cca 20 kapek z každé výše zmíněné lahvičky esenciálního oleje. To by mělo stačit, pokud zjistíte, že je přípravek stále slabý, přikapejte od každého pár kapek, zvýšíte jeho intenzitu a tím i jeho účinnost.

Mohlo by vás zajímat:  Zavíječ zimostrázový je pro oblíbené keře pohroma. Domácí postřik se s nimi vypořádá

Kůra z citrusů

Pokud potřebujete dostat kočku zejména z květináčů, doporučuje se využít slupky všech možných citrusů. Po konzumaci citrusu slupku natrhejte a rozmístěte do jednotlivých květináčů. Kočky se vůni citrusu vyhýbají a jako bonus krásně přihnojíte pokojové rostliny přírodními živinami.

Zdroj: https://www.litter-robot.com/blog/2020/03/23/smells-cats-hate/
Přidat na Seznam.cz