Purple Lavender Closeup Background (1)

Levandulový nápoj osvěží v parném létě a zažene všechen stres. Prášky na spaní už nebudete potřebovat

Levandulový nálev může pomoci v mnohém. Vyniká nejen chutí, ale hlavně vůní. Levandule všeobecně umí odstranit stres, ale také uleví po náročném dni. Kdo by neznal horkou koupel plnou levandule? Můžete si snadno vyrobit levandulový nápoj, který můžete popíjet po celý den. Po několika týdnech se budete cítit skvěle!

Levandule je skvělou rostlinou, kterou můžete mít na zahradě

Levandule pochází ze Středomoří. Poznáte ji podle charakteristické fialové barvy květů a kolem sebe pak vyzařuje příjemnou vůni, kterou si zamilujete. Účinně se s její pomocí zbavíte například šatních molů nebo komárů, kteří se ochomýtají ve vaší domácnosti. Stačí ji vysadit kolem okenních parapetů.

Mohlo by vás zajímat:  Bylinky koupené v květináči potřebují speciální péči. Díky ní budou dělat radost po celou sezonu

Levandule má navíc pozitivní vliv na naše zdraví a také náladu. Můžete si s ní ozdobit například zahradu, ale také pokoje v domácnosti. Připravit je možné nápoj, její květy jsou bohaté na minerální látky, antioxidanty a organické kyseliny. Koupit si můžete esenciální olej, který má nejen zklidňující vlastnosti. Můžete si ho dopřát v případě, že jste často ve stresu nebo jste v napětí.

Zdroj obrázku: Freepik

Co všechno dokáže nálev z levandule?

Díky vlastnostem, které levandule má, tak pomůže uvolnit svaly, usnadnit usínání a také zvýší kvalitu spánku. Levandule dokáže zmírnit menstruační bolesti, které jsou způsobené kontrakcemi. Díky tomu si nápoj můžete vychutnat každý den. Už jeden hrnek dokáže uklidnit mysl a díky tomu budete v psychické pohodě.

Mohlo by vás zajímat:  Vavřín není pouhé koření. Jeho účinky jsou naprosto jedinečné, a přece je málokdo zná

Jak si takový nápoj připravit? Koupit si můžete hotové sušené květy nebo si levanduli natrhat a použít čerstvé květy. V případě použití sušených květů stačí zalít dvě lžičky horkou vodou a nechat přikryté. Pět minut louhujte a poté můžete pít. Výhodou je, že nápoj chutná skvěle studený i teplý. Můžete si do něj přidat také citronovou šťávu nebo med, ale nepoužívejte cukr. Levandule se stane vaším oblíbeným letním nápojem, který osvěží.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/lavender-tea-benefits
Přidat na Seznam.cz