Purple Flower Pelargonium Geranium

Když muškáty trucují a nechtějí kvést, přichází na pomoc známý plevel. Balkon bude obsypaný květy

Přirozeným prostředím pro naše oblíbené muškáty je sice severní Afrika, ale jsou velmi často k vidění i v jiných zemích světa. Jde o rostlinu, kterou lidé vysazují především na svých balkonech nebo terasách. Tato nenáročná květina potřebuje především pravidelnou zálivku a hnojivo, které ji bude podporovat v růstu a kvetení. Jak se o muškáty starat?

Muškáty, kam se podíváte

Hlavně v létě můžeme tyto květiny vidět na každém rohu, protože jsou ozdobou především balkonů a teras. Spatřit je možné mnoho odrůd, které se budou lišit nejen barvou květů, ale také velikostí celé rostliny. Muškáty potřebují pravidelně odstraňovat suché listy a výhonky, po odkvětu je vhodné uštipovat suchá květenství.

Mohlo by vás zajímat:  Pro symbol štěstí má málokdo pochopení. Pavouky z domova vyžene čistota a příjemné vůně

Rostlina pak bude zdravější a bude mít více energie připravit se na další rok. Muškáty mají rády světlo, ale nikdy je nedávejte na přímé slunce, protože by se jejich listy mohly snadno spálit. Poznáte to podle toho, že změní barvu a budou menší. Mají rády vlhko, takže je nutné je pravidelně zalévat. Dělejte tak brzo ráno nebo večer, přes den minimálně. Rostlinám také musíte zajistit drenáž, aby voda mohla volně odtékat a kořeny nezačaly hnít a substrát plesnivět.

Mohlo by vás zajímat:  Odborníci před ním varují, cukr ale rozhodně nesmí doma chybět. Dokáže zázraky nejen na zahradě
Zdroj obrázku: Pixabay

Děláte všechno, ale muškáty stejně nekvetou?

Jestliže děláte všechno správně, ale muškáty stejně nekvetou, budete muset zjistit příčinu. Je možné, že mají špatnou teplotu, ale také může být důvodem nekvetení přímé slunce, kterému jsou vystaveny. Hnojení je další možností, proč nekvetou. Neměli bychom to s ním přehánět, rostlina si sama řekne, kdy ho potřebuje. Velkým množstvím vody pak můžete rostlině i ublížit, na to je potřeba také dávat pozor.

Můžete si vyrobit domácí hnojiva, která jsou efektivní a navíc nestojí skoro žádné peníze. Připravte si prostředek například z kopřivy. Potřebovat budete pouze kilogram kopřiv a 10 litrů vody. Smíchejte, nechte několik hodin uležet a poté můžete používat ve formě postřiku.

Zdroj: https://theindoornursery.com/glossary/types-of-geraniaceae/pelargonium-care/
Přidat na Seznam.cz