Ficus Plant Wooden Stand

Víc než krásné dekorace: tyhle pokojovky se postarají o čistý vzduch v každém domově

Rostliny nejsou jen ozdobou našeho domova. Jde také o úžasnou možnost, jak zlepšit své zdraví a čistotu vzduchu v interiéru. Pomáhají čistit vzduch v místnosti od toxinů, škodlivých chemikálií i tabákového kouře. A dokážou také stabilizovat vlhkost vzduchu. Velkou výhodou je, že absorbují oxid uhličitý a uvolňují do ovzduší kyslík.

Toulcovka a kávovník

První rostlina se přezdívá „štěstíčko“, protože podle tradice přináší do domova hodně štěstí a lásky. Zvládne absorbovat vlhkost ze vzduchu a ničí spory plísní. Ideální teplota je pro ni 18 stupňů. Kávovník má přes 100 odrůd. Nejoblíbenější je arabská odrůda. Rostlina vyžaduje hodně vody a světlé místo bez přímého slunce. Absorbuje vlhkost a během květenství nádherně voní.

Mohlo by vás zajímat:  Na jaře rádi zdobíme i hroby našich blízkých. S několika radami vydrží květiny déle svěží

Myrta a vavřín

Symbol míru, radosti a nesmrtelnosti vám přinese domů hodně dobrých vlastností. Nejen že krásně vypadá, ale také brání rozvoji škodlivých mikroorganismů v domácím prostředí. Vavřín je symbolem slávy a vítězství. Nyní ho známe hlavně jako bobkový list, ale dokáže vyrovnat vlhkost ve vzduchu a normalizovat mikroklima místnosti. Jeho pěstování se vám proto zaručeně vyplatí.

Zdroj obrázku: Freepik

Citrónovník a cypřiš

Nádhernou dekorací je také citrónovník. Poskytne vám svěží vůni a čistý vzduch. Miluje světlá místa, mírnou zálivku a časté kropení. Cypřiš pochází z Japonska. Jde o stálezelenou rostlinu, která absorbuje přebytečnou vlhkost a čistí vzduch. Potřebuje jen pravidelnou zálivku a stinné místo, aby se mu dobře dařilo. Váš domov bude zdravý, vzduch čistý a získáte krásnou dekoraci.

Mohlo by vás zajímat:  Mák je oblíbený nejen při vánočním pečení. Díky snadným trikům nikdy nezhořkne

Sanseviera a fíkus

Pěstování sanseviery je jednoduché a přináší hodně výhod. Osvěží vzduch, produkuje obrovské množství kyslíku a neutralizuje škodlivé toxiny. Na pěstování je nenáročný. Potřebuje jen trochu vody a je úplně jedno, jestli ho dáte do stínu, nebo na slunce. Fíkusy mají mnoho podob a většina z nich nevyžaduje mnoho úsilí. Fíkusy zvlhčují vzduch, produkují kyslík a neutralizují toxiny.

Zdroj: https://www.countryliving.com/uk/wellbeing/a668/houseplants-to-purify-house-air/
Přidat na Seznam.cz