Pomnenka

Každý zahrádkář se už těší na jaro. Ty nejoblíbenější květiny můžeme sázet hned v dubnu

Jaro je ideální čas začít s prací na zahradě. Můžete se tak těšit na krásnou sezónu plnou nádherných rostlin, pohodového klidu i skvělé úrody a vaše zahrada se promění v oázu klidu. Musíte však nejdřív odvést kus práce, která se vám však vrátí. Co v dubnu sázet za rostliny?

Jako první byste se měli věnovat veškerému plevelu, který na začátku jara už stačil vyrůst ze země. Menší části plevelu ze země vyndejte a půdu opatrně vykopejte a rozdrťte, aby semena neklesla příliš hluboko.

Mohlo by vás zajímat:  3 metody pro množení rododendronu. Vyžaduje správný substrát a trpělivost
Zdroj obrázku: Freepik

Jako první se zaměřte na letničky

Pokud chcete mít brzy zahradu plnou okrasných květin, je nutné zaměřit svou pozornost na letničky. Sázet můžete začít například krásnou chrpu, měsíček nebo černý kmín. Se sazbou můžete začít také u máku nebo aster.

Všechny tyto odrůdy vysázejte v časovém rozmezí 7 až 10 dní. Díky tomu vám okrasná část zahrady pokvete každou chvíli jinou barvou a jiným druhem květiny. Cibule mečíků, krokusů nebo narcisů můžete dávat do země za předpokladu, že je úplně suchá. Než květiny zasadíte, důkladně prokypřete půdu.

Mohlo by vás zajímat:  Odolné macešky: Kdy patří na záhon a jak je pěstovat?
Zdroj obrázku: Pixabay

Na konci dubna je čas na slunečnici

Konec dubna je termín, kdy můžete sázet slunečnice, ty dekorativní i potravinářské. Ve stejný čas můžete sít do země také hrášek nebo osteospermum. Na balkon můžete v dubnu vysázet macešky. Pokud teplota na začátku jara klesne pod bod mrazu, maceškám to zcela jistě neublíží. Nezapomeňte na pravidelnou vláhu v menším množství. Pokud brzy rozkvetou, dopřejte jim dostatek hnojiva.

Čas na krásné pomněnky

Na konci dubna je ten pravý čas také na sedmikrásky i pomněnky. Najděte pro ně místo, kde budou chráněné před větrem. Pokud ještě bývají menší mrazíky, přikryjte je netkanou textilií nebo jutou. U všech dalších rostlin raději počkejte na teplejší počasí, to nastane v polovině května.

Zdroj: https://www.rhs.org.uk/advice/grow-your-own/in-month/april
Přidat na Seznam.cz