Fuchsia 3563505 1280

Fuchsie se nespokojí s jen tak nějakými podmínkami, odvděčí se ale nádhernými květy

Fuchsie jsou krásné květiny, které svým vzhledem zaujmou i toho, komu květiny nic neříkají. Největší chloubou jsou krásné květy připomínající závěsné zvonky. Lze s nimi vyzdobit zahradu, balkony i terasy. A pokud jim poskytnete správnou péči, můžete se z jejich vzhledu těšit od léta do podzimu. Doporučujeme si přečíst pár rad, které vám prozradí, jak na překrásně kvetoucí fuchsie.

Kam fuchsie umístit

Fuchsie pochází z Jižní Ameriky, ale jsou pěstovány i v našich klimatických pásmech. Nejideálnějším místem bude polostín, jinak by se mohly listy a květy spálit. A pokud vybíráte fuchsii, zkuste zvolit barevně nejtmavší druh, ty jsou totiž odolnější proti teplu.

Mohlo by vás zajímat:  Díky správnému hnojení budou túje krásné po celý rok
Zdroj obrázku: Pixabay

Zálivka

Mimo správnou expozici potřebuje fuchsie i vhodné a pravidelné zalévání. Vodu zvolte teplotně podle toho, v jaké teplotě fuchsie momentálně roste. Pokud venku není vlhko, vyplatí se rostlinu kropit. Zálivka by měla být pravidelná a neměli byste dovolit, aby zemina i kořeny vyschly, jinak by mohla být náchylná k napadení škůdci. A pokud nemá fuchsie dostatek vody, pupeny i listy začnou chřadnout.

Substrát

Z krásných fuchsiových květů se můžete těšit, pokud rostlině poskytnete správné prostředí. Takové prostředí je v úrodné, dobře odvodněné a mírně kyselé půdě. Zkušení zahradníci dodávají: nejvhodnější prostředí je humusová půda s příměsí rašeliny a písku.

Mohlo by vás zajímat:  Krásné květiny mohou být nejen ozdobou, některé se pyšní také léčebnými účinky
Zdroj obrázku: Pixabay

Hnojení

Fuchsie vyžaduje pravidelné hnojení a k tomuto kroku poslouží nejlépe hotové přípravky určené pro daný druh květin. Doporučujeme hnojit, jakmile bude horší počasí nebo později večer.

Škůdci

Pokud je fuchsie napadena škůdci, rozhodně to poznáte pohledem. Mohou vzniknout skvrny na listech, které mohou znamenat mnoho slunečního světla, nebo nedostatek živin. Často rostlinu napadají mšice a molice. Na fuchsie nemusíte kupovat drahé herbicidy, dokonale postačí česnekový sprej. Stačí, když rozdrtíte česnek a zalijete ho litrem teplé vody. Necháte hodinu louhovat a poté pošplícháte rostlinu.

Přidat na Seznam.cz