Pest Control Isolated Icons, Cartoon Vector Signs

Každý se chce doma zbavit myší. Jde to ale i šetrně, a přitom účinně

Otrávené zrní nebo jiný jed jsou nejčastěji používány k odlákání a usmrcení myší. Ovšem není divu, určitě nikdo z nás doma nechce mít tyto malé škůdce, kteří vlezou všude, do spíže, sklepa nebo na půdu. Někdy je těžké se jich zbavit. Pokud ale chcete být trochu mírnější, můžete vyzkoušet méně drastické metody, například lak na vlasy.

Pomůže levandule

Jak poznáte, že máte doma myši? To vám jistě nemusíme dlouho vysvětlovat, protože rozkousané zásoby, oblečení, ale i nevábný odér z trusu promluví za vše. Pokud nechcete myši rovnou zabíjet, vyzkoušejte vůně, které myši nesnáší a spolehlivě je odradí. Například éterický olej s vůní levandule. Aplikujte všude, kde by se myši mohly objevovat – do skříní, na půdu, do sklepa, do spíže, kolem dveří.

Mohlo by vás zajímat:  Užijte si léto bez dotěrného hmyzu. Stačí vsadit na rostliny, které ho zaručeně odeženou
Zdroj obrázku: Freepik

Máta, divizna a oleandr

I ostatní byliny zapůsobí stejně jako levandule. Umístěte je ke dveřím či k přístupovému místu. Také byliny dejte tam, kde jste našli myší trus. A pokud nastříkáte lak na vlasy kolem dveří či tam, kde se myši vyskytují, bude účinkovat stejně jako bylinky. Lak na vlasy obsahuje velké množství chemických látek (například formaldehyd), které myši spolehlivě vyženou.

I plesnivý citron pomůže

Pokud výše zmíněné prostředky nepřinesou kýžené očekávání, můžete vyzkoušet ještě jednu chytrou metodu, a tou je plesnivý citron. Pokud máte v míse nesnědený citron, který již zplesnivěl, výborně. Pokud ne, citron jednoduše rozkrojte a dejte ho na linku. Počkejte až zplesniví a dejte ho na místa, kde se myši vyskytují.

Mohlo by vás zajímat:  Otravné holuby z balkonů vyženou jednoduché metody. Stačí využít to, co nesnesou
Zdroj obrázku: Freepik

Listy z rostliny rajčete

Už naše babičky pokládaly na místa, kde viděly myši či jejich trus, zelené listy od rajčat. Vůně, kterou listy vydávají, myši nesnášejí. Pokud ani tato metoda nezabere, pořiďte si domů kočku a pouštějte ji i do sklepa. Jedná se o dávného nepřítele myší, který tyto škůdce spolehlivě pochytá. Jakmile myši ucítí pach kočky, vyhnou se vašemu domu obloukem.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-mice#tips-to-get-rid-of-mice
Přidat na Seznam.cz