Boston Fern Nephrolepis Exaltata White Pot White Background Generative Ai

Kapradinu podpoří hnojivo připravené z čaje nebo zeleniny

Této nenáročné rostlině se skvěle daří také v bytových podmínkách. Jediné, co musíte kapradině poskytnout, je optimální množství vody a přístup ke světlu. Pokud jí však dopřejete i speciální péči, bude vypadat jako ještě nikdy předtím.

Jednoduchá péče

Optimálním stanovištěm pro pěstování kapradin v bytových podmínkách jsou polostinná místa a ta, na která dosahuje rozptýlené světlo. Rostlina samozřejmě potřebuje pravidelné zavlažování a hnojení. Pokud splníme všechny tyto požadavky, oplatí se bezvadným vzhledem. Období intenzivního růstu kapradiny je od března do července. V létě a na podzim je nejlepší hnojit jednou za 2–3 týdny.

Mohlo by vás zajímat:  Listy prozradí o stavu rostliny nejvíc. Hnědé zbarvení poukazuje na chyby pěstitele

Naštěstí tato nenáročná rostlina nepotřebuje drahá hnojiva, stačí jí připravit výživnou nutriční směs například z bylin. Stačí jednoduše nahlédnout do domácí spíže, která je pokladnou cenných produktů. Kuchyňské suroviny lze využít k přípravě hnojiv nejen pro kapradinu, ale i jiné druhy hrnkových rostlin.

Zdroj obrázku: Freepik

Mimořádně ekologická

Tato hnojiva jsou bezpečná pro životní prostředí a mají mimořádně univerzální uplatnění. Skvělým příkladem může být infuze čaje, který má dezinfekční účinky v půdě. Pokud ho budete používat pravidelně, zabráníte růstu nežádoucích bakterií a díky tomu budou vaše rostliny extrémně svěží a zdravé. Pro přípravu čajové infuze je nejlepší využít kopřivu, heřmánek, přesličku nebo šalvěj.

Mohlo by vás zajímat:  Půvabná jícnovka se stane ozdobou interiéru. Splnit její náročné požadavky dokáže každý

Vodu po vaření zeleniny obvykle všichni vyléváme do umyvadla. Ukazuje se však, že děláme velkou chybu. Když tato voda není osolená, dokáže dodat rostlinám mnoho živin, a podporuje tak správný růst interiérových exemplářů. Obsahuje draslík, železo, hořčík, fosfor, vápník a vitamíny skupiny A, B a E. Takto připravený odvar je zdravou metodou hnojení kapradin, ale i jiných pokojových rostlin. Jednoduše s ním jednou za čas zalijte rostliny a ty se vám velmi rychle odvděčí.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/houseplants/care/fern-care-guide/
Přidat na Seznam.cz