Roll Aluminum Foil Isolated White

Hliníková fólie pomůže ochránit rostliny před škůdci a zajistí jim více světla

Občas mají i ty nejtriviálnější věci mnohostranné využití. Třeba obyčejná hliníková fólie je jednou z nich. I když obyčejná, kdysi to byl obrovský hit, jde přeci jen o kovový obal, který lze snadno využívat a přizpůsobit předmětu, který potřebujeme obalit. Někteří odborníci pak předpokládají, že hliníková fólie postupně vytlačí plastové obaly, protože je mnohem šetrnější k životnímu prostředí a také je snáze recyklovatelná. V našem dnešním článku se zaměříme hlavně na to, jak může alobal pomoci při pěstování okrasných květin. Ať už doma, na zahradě, nebo třeba na balkoně.

Mohlo by vás zajímat:  3 tipy na domácí bělidla, která šetří přírodu i oděvy

Ochrana před hmyzem

Hlavním nepřítelem každého pěstitele jsou samozřejmě škůdci. S viry nebo plísněmi vám sice hliníková fólie nepomůže, ale proti hmyzu poslouží skvěle. Tedy proti tomu nelétavému, který má problém fólii překonat, protože je příliš nepřilnavá. Kromě toho se některé druhy hmyzu vyhýbají takhle lesklým povrchům. Fólii jako bariéru před hmyzími vetřelci jednoduše umístěte do květináče nebo na kraj záhonu tak, aby vytvořila několikacentimetrovou ohrádku kolem pěstovaných rostlin. A máte vystaráno.

Mohlo by vás zajímat:  Skladování potravin ovlivňuje jejich chuť i čerstvost, vyplatí se znát základní pravidla
Zdroj obrázku: Freepik

Strašák pro ptáky

Některé rostliny, hlavně ty s velkými květy, bývají cílem útoků domácích mazlíčků, zejména koček. Jiné, především ty s různými plody, naopak lákají některé druhy ptáků. Hliníková fólie se dá použít i proti ptákům a také proti větší části nenechavých koček a psů. Poskládejte z ní asi tucet tenkých malých čtverečků a ty pak zavěste na rybářský vlasec nad ohrožené květiny.

Odrazová plocha

Lesklý hliník skvěle odráží sluneční paprsky, a tak je možné jej využít jako zrcadlo pro rostliny, které potřebují hodně přímého slunečního svitu. Je celkem jedno, zda jsou na balkoně, v bytě, nebo na záhoně, aluminiovou fólii stačí umístit tak, aby svou lesklou stranou odrážela paprsky správným směrem. A když se časem roztrhá, prostě ji nahradíte novou vrstvou.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/7-ingenious-aluminum-foil-uses-in-the-garden/
Přidat na Seznam.cz