How Grow Geraniums Pelargoniums Gardening Red Pelargoniums Bloom Garden Red Geranium Pelargonium Zonale

Muškáty milují slunce a vodu, pravidelné hnojení zajistí bohaté květy

Muškáty jsou ozdobou českých balkonů. Mnoho lidí ví, že jde o naprostou jistotu. Péče o ně není příliš náročná, najdeme je v mnoha barevných provedeních a nádherně ozdobí celý balkon, terasu nebo zahradu. Někdy se ale stane, že začnou uvadat. Jakou pěstitelskou chybu jste udělali? Pojďte s námi zjistit, proč muškáty nekvetou a nevypadají tak dobře, jak si přejete.

Světlo je klíčem k úspěchu při pěstování pelargonie

Muškát je velkým milovníkem světla a tepla. Květiny jsou velmi odolné vůči suchu a právě slunce jim zajišťuje nádherně květy. Při pěstování se ujistěte, že máte květináče na správném místě. Jižní nebo západní strana je pro ně nejlepší. Díky tomu rychle rozkvetou a budou bujně růst. Jestli vám rostlina nekvete, zkuste ji přesunout jinam.

Mohlo by vás zajímat:  Slunná část zahrady je stvořená pro oblíbené druhy květin

Závlaha je dalším důležitým kritériem

Všechny rostliny potřebují správnou míru vody. Zalévání je důležité, ale muškáty dobře snesou i sucho. To ovšem neznamená, že je to pro ně nejlepší. Když je budete špatně zalévat, nemůžete od nich očekávat bohaté květenství. V horkých dnech se vyplatí muškáty zalévat i dvakrát denně, a to ráno a večer. Nezapomeňte vždy zkontrolovat vlhkost půdy, než se pustíte do zalévání.

Zdroj obrázku: Freepik

Nedostatečné hnojení je často velká chyba

Živiny jsou také klíčovým prvkem k úspěchu při pěstování každé rostliny. Od jara do podzimu jim přidávejte hnojivo jednou za měsíc. Muškáty bohatě kvetou, takže během sezóny potřebují hodně živin. Použít můžete chemické hnojivo z obchodu, ale skvěle poslouží také domácí varianty. Ideální je:

  • banánové hnojivo,
  • nesolený zeleninový vývar,
  • cibulový odvar,
  • cukrová voda.
Mohlo by vás zajímat:  Převislým muškátům se daří na slunci, kvést mohou až do podzimu

Trik pro nádherné květy muškátů

Hodně lidí na to zapomíná, ale pro dokonalé květenství musíte pravidelně odstraňovat odumřelé části rostlin. Muškáty nestačí jen na podzim ostříhat. Musíte jim poskytnout péči a lásku během celé sezóny. Pelargonie rychle nahradí ztracené listy i květy, takže je můžete bez obav odstranit. Vyzkoušejte všechny triky a uvidíte, že se muškátům bude dařit mnohem lépe.

Zdroj: https://www.masterclass.com/articles/pelargonium-care-guide
Přidat na Seznam.cz