Zamiokulkas Flower Basket

Krásné rostliny mohou zdobit i stinný kout. Toto jsou nejoblíbenější druhy

Mnoho lidí si myslí, že v severně orientovaných místnostech bytu se nedá pěstovat nic. To je omyl. I tam se můžete těšit z krásných zelených rostlin, nebudou ovšem kvetoucí, protože ty potřebují přístup ke slunci. I tak ale budete překvapeni, jak široký výběr máte k dispozici.

Tipy pro začátečníky

Níže popisovaným rostlinám stačí k růstu přístup k rozptýlenému světlu po dobu tří hodin denně. Pro začínající pěstitele je vhodná aglaonema, která nevyžaduje častou zálivku ani hnojení a nevadí jí ani suchý vzduch v zimě. Pokoj okrášlí trsy velkých dekorativních listů. Vícebarevnými vzorovanými listy vás nadchne kalatea, která miluje stinná místa, vlhký vzduch a půdu a dosahuje až půlmetrové výšky a oživí okenní parapet. Pro sansevieru jsou typické úzké, dlouhé a masité listy se světlými pruhy a okraji. Je velice odolná, roste dobře na slunci i ve stínu a vyšplhá se až do metrové výšky.

Mohlo by vás zajímat:  K rozkvětu dopomůže orchideji citronová šťáva nebo káva
Zdroj obrázku: Freepik

Železné odolné druhy

Intenzivně zelenými, kožovitými, až 50 cm vysokými listy se vyznačuje aspidistra vyvýšená. Přezdívá se jí železný list, protože s přehledem zvládá i nepříznivé podmínky včetně stínu, sucha a nízkých teplot. Nezapomeňte ale květináč vybavit pevnou vrstvou drenáže. Drobné dužnaté listy vyrůstající z dlouhých stonků jsou největší ozdobou rostliny zvané zamiokulkas. Získal přezdívku železná rostlina, protože i při nedostatku vody a světla doroste až do jednoho metru.

Vhodné i do malých prostor

Pepřinec vás okouzlí lesklými zelenými listy ve tvaru srdce. Malá rostlina nachází uplatnění hlavně v menších bytech. Oblíbila si polostín a rozptýlené světlo, dále také mírně vlhkou půdu a vzduch. Můžete vybírat z pestré škály druhů, například Peperomia sandersii připomíná texturu vodního melounu. Rhipsalis, sukulent z čeledi kaktusovitých, upoutá válečkovitými listy vyrůstajícími na až 50cm rozvětvených výhoncích. Výborně vypadá v závěsných květináčích.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/how-to/grow-plants/house-plants-for-shady-spots/
Přidat na Seznam.cz