Middle Aged Caucasian Man Holding Box With Spicy Herbs

K pěstování bylinek stačí úplně obyčejná sklenice s vodou. Bez hlíny a špíny můžete mít na parapetu ty nejpopulárnější druhy

Mít po ruce čerstvé bylinky, to je sen každého milovníka jídla. Mnozí je proto kupují v obchodech a další si je pěstují v květináčích. První možnost je však poměrně drahá. A ta druhá nevyhovuje každému. Mít na okně květináč s hlínou není úplně hygienické. Nehledě na to, že bylinky potřebují péči. A tak je třeba hnojit, stejně jako pravidelně zalévat. Anebo zkusit zcela unikátní metodu pěstování.

Není třeba nic jiného, než voda

Říká se, že voda je životodárná tekutina, bez které se neobejdou ani živočichové, ani se bez ní neobejdou rostliny. Pěstování bylinek to jenom potvrzuje, protože unikátní metoda jasně ukazuje, že potřeba opravdu není nic jiného. Díky tomu lze populární druhy bylinek vypěstovat v podstatě kdekoliv a kdykoliv. Třeba v paneláku na okně, kde zaberou oproti květináčům i minimum místa.

Mohlo by vás zajímat:  Ovesná kaše je nejlepším startem do nového dne. Zdravá ale není vždy
Zdroj obrázku: Freepik

Jenom běžná sklenice

Jak tedy s pěstováním bylinek začít? Základem je vhodná nádoba. V našem případě bude stačit jakákoliv obyčejná sklenice. Tu naplníme běžnou vodou z kohoutku. Poté na sklenici položíme kousek běžné potravinové folie, kterou stáhneme přes okraje a zde upevníme gumičkou. V tuto chvíli je alternativní květináč na pěstování bylinek hotový.

Do folie už stačí pouze udělat několik děr nožem. Počet děr by měl odpovídat tomu, kolik bylinek budete v jedné sklenici pěstovat. Zde doporučujeme do každé sklenice, do daných otvorů, umístit hned několik bylin, ale vždy stejného druhu. Tím zajistíte, že jich bude vždy dostatek. Bylinky do otvorů zasuňte tak, aby byly ponořeny ve vodě, minimálně do poloviny sklenice.

Mohlo by vás zajímat:  Zatracované tuky nejsou jenom špatné. Ty zdravé jsou pro tělo zásadní

Které bylinky takto vypěstujete?

Bylinek je celosvětově opravdu velké množství. Proto je také dobré vědět, které z nich lze touto metodou pěstovat. Rozhodně jde o ty, které jsou v našich končinách tak populární. Tedy o mátu, oregano, ale také šalvěj, tymián, bazalku nebo rozmarýn. Všechny nejenom dokonale vylepší každé jídlo, ale budou vám dokonale růst i ve sklenici s vodou.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz