Jezirko2

Jezírko či malý rybníček dodá každé zahradě osobitý ráz, celek doplní krásné rostliny

Jaké rostliny lze pěstovat u rybníku či jezírka na zahradě? Je jich mnoho a ty nejlepší z nich bychom vám rádi představili. O tom, že rybníček či jezírko u domu zlepšuje mikroklima, nemusíme vyprávět. Jejich další výhodou je to, že láká hmyz, ale i drobnou zvěř, kterou můžete zachránit před žízní. Navíc i vy si užijete krásu této dekorace. Jaké rostliny zvolit?

Lekníny

Lekníny jsou krásné rostliny pro rybníky i jezírka. Existuje velké množství odrůd s různou hloubkou výsadby, takže každý si dokáže vybrat. Kvetou od června do října. Doporučujeme je zasadit do košíků s úrodnou půdou. Také bychom rádi upozornili, abyste lekníny sázeli do vody, která je nehybná, jinak lekníny nekvetou. Pokud máte jezírko s fontánou, leknín bude mít krásné listy, ale nepokvete.

Mohlo by vás zajímat:  Rostliny, které ozdobí zahradu i během prvních mrazíků
Zdroj obrázku: Freepik

Stulík žlutý

Této rostlině se bude dařit nejlépe ve stojaté vodě. Miluje plné slunce i polostín. Dokonce je stulík známý pro své protinádorové vlastnosti. Zraje nad hladinou, a jakmile květ odkvétá, stahuje se pod hladinu. Kvete od května až do srpna a jeho květy přenádherně voní.

Bahenní pomněnka

Překrásná rostlina s drobnými modrými květy a žlutým středem. Potřebuje mnoho vláhy, takže se jí bude dařit nejlépe na okrajích jezírek či rybníčků. Kvete dlouhou dobu, a to od jara až do konce léta. Stonky mohou dorůst až do čtyřiceti centimetrů. Miluje bohatou půdu na dusík.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené květiny, které budou slušet každé jarní zahradě
Zdroj obrázku: Freepik

Kosatec žlutý

Kosatec žlutý může na okrajích rybníků dorůst až do dvou metrů! Jeho oddenky musí být vysazeny hluboko, přibližně až do dvaceti centimetrů. Kořenový systém se rychle rozrůstá, a absorbuje tak velké množství živin. Dokáže čistit vodu, takže se nemusíte bát vodních řas, které ničí krásu samotného jezírka.

Tokozelka nadmutá

Velmi zvláštní název vystihuje překrásnou rostlinu, někdy nazývanou vodní hyacint. Pochází z tropických zemí, proto je u nás v Česku považována za jednoletou rostlinu. Nevyžaduje výsadbu. Stačí, když ji umístíte na hladinu vody, a tokozelka si již poradí. V horkém létě kvete fialově. Také se jedná o dobrý filtr, který zabrání růstu řas.

Zdroj: https://www.gardeningchores.com/aquatic-pond-plants-for-water-garden/
Přidat na Seznam.cz