Petrklice1

Prvosenky přivítají jaro a budou dělat radost až do léta. Vyberte si své oblíbené

Jestli se po zimě nemůžete dočkat krásných barevných jarních květů, vybírejte takové rostliny, které kvetou skutečně brzo na jaře a nevadí jim poslední mrazíky. Jde například o prvosenky neboli primulky. Kromě té klasické divoké varianty s typickými žlutými květy totiž existuje skutečně nekonečné množství vyšlechtěných barevných kultivarů. Ty mohou být v mnoha odstínech a provedeních, takže s nimi snadno vytvoříte dokonalou dekoraci podle vlastních představ.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyberte si odolné a kvetoucí rostliny už při nákupu

Až vyrazíte nakupovat do obchodu, jistě tam na vás budou čekat plná plata těchto krásných a barevně kvetoucích rostlin. Nenechte se však zmást a pro maximální spokojenost si dejte záležet na správném výběru. Krásné prvosenky totiž musí být nejenom s plně rozkvetlými květy, ale především s dostatečným množstvím poupátek, které teprve čekají na otevření. Díky tomu si budete jejich kvetení užívat delší dobu.

Mohlo by vás zajímat:  Malý průvodce hnojivy: výběr je široký, každá rostlina tak najde to svoje

Nejlepší místo je na parapetu nebo ve venkovní výzdobě

Pro dlouhotrvající kvetení a maximální životnost zakoupené primulky nezapomínejte vybrat vhodné umístění. Nejlépe snáší především východní okno. Ocení spíše nižší teploty, takže ji v interiéru rozhodně nedávejte hned nad topení, což by předčasně ukončilo její krásné kvetení.

Zdroj obrázku: Freepik

Umístění do venkovní výzdoby

Běžně prodávané primulky jsou rychlené, takže po zakoupení není dobrý nápad dávat je hned ven. Pokud ještě hrozí silnější mrazy, raději počkejte, až bude počasí o něco příznivější. Následně je můžete umístit do venkovních truhlíků a květináčů. Snadno s nimi vytvoříte krásnou výzdobu, která při správné péči bude kvést až do letních měsíců. Jde tak o skvělé rostliny, které vám budou dělat radost mnoho dlouhých týdnů a měsíců. A až odkvetou, můžete je zkusit zapěstovat i pro následující rok, kdy na vhodně zvoleném stanovišti na záhonu mohou skutečně opět vykvést.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/ornamental/flowers/primrose/growing-primrose-primrose-plants-in-your-garden.htm
Přidat na Seznam.cz