Jednoduché odstranění zelených skvrn z vaší venkovní dlažby

Toužíte po bezchybně čistých dlaždicích, které budou zbavené nečistot a nevzhledných zelených skvrn? Není nic jednoduššího, než vyzkoušet tento recept a sami budete překvapeni z výsledku, kterého dosáhnete téměř bezpracným způsobem.

Super čisté dlaždice za okamžik!

Zejména po zimě toužíme naši zahradu a terasu připravit na období jara a léta, kdy trávíme venku více času. Chtěli bychom docílit i čisté dlažby, dodat jí zase dostatek krásy a lesku, aby vypadala jako nová. Bohužel po zimě, hlavně ve stinných místech, se objevují nevzhledné zelené mechy a řasy, které narušují celkový vzhled teras a chodníčků. Tuto práci se snažíme odkládat, protože trošku připomíná boj s větrnými mlýny.

Ale už nemusíte prokrastinovat a práci na vaší dlažbě odkládat. Vše proběhne tak jednoduše a rychle, že vás ta práce bude i bavit.

Než přistoupíte k samotnému čištění

Před tím, než začnete na vaši dlažbu aplikovat jakékoli čistidlo, měli byste ji zbavit volných nečistot. Nepoužívejte nástroje, které by mohly vaši dlažbu poškodit. Hrozí zejména poškrábání. Z tohoto důvodu používejte košťata s měkkými štětinami.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Odstranění zelených skvrn z terasových dlaždic? S tímto trikem je to velmi jednoduché! Opravdu to musíte zkusit!

Jaké jsou výhody tohoto čištění?

  • 100% přírodní
  • Nízká pořizovací cena
  • Snadno dostupné

Slaná bramborová voda

První způsob, který můžete vyzkoušet je horká bramborová voda. Kouzlo tohoto jednoduchého triku tkví v tom, že po uvaření brambor vám zbývá horká slaná bramborová voda, kterou byste většinou nalili do výlevky. Stačí touto horkou slanou vodou polévat dlažbu kdykoli budete vařit brambory a zelené řasy nebudou mít šanci.

Jestliže již máte dlažbu pokrytou zelenými řasami, po aplikaci budou rostlinky pomalu odumírat. Na čistou dlažbu tato voda působí preventivně.

Horká mýdlová voda

Co budete potřebovat:

  • Jedlá soda – 100 g
  • Mýdlo měkké strouhané – 100 g
  • Horká voda – 10 l

Postup:

Horkou vodu nalijte do vhodného kbelíku a přimíchejte jedlou sodu a nastrouhané mýdlo. Směs míchejte, dokud nedojde k úplnému rozpuštění.

Ještě horkou směs nalijte na vaši terasu a pomocí tvrdého koštěte rovnoměrně rozetřete po dlaždicích a do spár. Nechte působit alespoň ½ hodiny. Poté dlažbu důkladně opláchněte čistou vlažnou vodou.

Zelené skvrny jsou pryč a vy si můžete vychutnat pohled na vaši bezchybně čistou dlažbu.

Přidat na Seznam.cz