Paving 316081

Jednoduché odstranění zelených skvrn z vaší venkovní dlažby

Toužíte po bezchybně čistých dlaždicích, které budou zbavené nečistot a nevzhledných zelených skvrn? Není nic jednoduššího, než vyzkoušet tento recept a sami budete překvapeni z výsledku, kterého dosáhnete téměř bezpracným způsobem.

Super čisté dlaždice za okamžik!

Zejména po zimě toužíme naši zahradu a terasu připravit na období jara a léta, kdy trávíme venku více času. Chtěli bychom docílit i čisté dlažby, dodat jí zase dostatek krásy a lesku, aby vypadala jako nová. Bohužel po zimě, hlavně ve stinných místech, se objevují nevzhledné zelené mechy a řasy, které narušují celkový vzhled teras a chodníčků. Tuto práci se snažíme odkládat, protože trošku připomíná boj s větrnými mlýny.

Mohlo by vás zajímat:  Chemii na mšice radí zahrádkáři používat až jako poslední možnost, lépe pomůže přirozený predátor

Ale už nemusíte prokrastinovat a práci na vaší dlažbě odkládat. Vše proběhne tak jednoduše a rychle, že vás ta práce bude i bavit.

Než přistoupíte k samotnému čištění

Před tím, než začnete na vaši dlažbu aplikovat jakékoli čistidlo, měli byste ji zbavit volných nečistot. Nepoužívejte nástroje, které by mohly vaši dlažbu poškodit. Hrozí zejména poškrábání. Z tohoto důvodu používejte košťata s měkkými štětinami.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Odstranění zelených skvrn z terasových dlaždic? S tímto trikem je to velmi jednoduché! Opravdu to musíte zkusit!

Jaké jsou výhody tohoto čištění?

  • 100% přírodní
  • Nízká pořizovací cena
  • Snadno dostupné
Mohlo by vás zajímat:  Žlutá barva pomůže zredukovat množství mšic na zahradních rostlinách

Slaná bramborová voda

První způsob, který můžete vyzkoušet je horká bramborová voda. Kouzlo tohoto jednoduchého triku tkví v tom, že po uvaření brambor vám zbývá horká slaná bramborová voda, kterou byste většinou nalili do výlevky. Stačí touto horkou slanou vodou polévat dlažbu kdykoli budete vařit brambory a zelené řasy nebudou mít šanci.

Jestliže již máte dlažbu pokrytou zelenými řasami, po aplikaci budou rostlinky pomalu odumírat. Na čistou dlažbu tato voda působí preventivně.

Mohlo by vás zajímat:  Otravné holuby z balkonů vyženou jednoduché metody. Stačí využít to, co nesnesou

Horká mýdlová voda

Co budete potřebovat:

  • Jedlá soda – 100 g
  • Mýdlo měkké strouhané – 100 g
  • Horká voda – 10 l

Postup:

Horkou vodu nalijte do vhodného kbelíku a přimíchejte jedlou sodu a nastrouhané mýdlo. Směs míchejte, dokud nedojde k úplnému rozpuštění.

Ještě horkou směs nalijte na vaši terasu a pomocí tvrdého koštěte rovnoměrně rozetřete po dlaždicích a do spár. Nechte působit alespoň ½ hodiny. Poté dlažbu důkladně opláchněte čistou vlažnou vodou.

Zelené skvrny jsou pryč a vy si můžete vychutnat pohled na vaši bezchybně čistou dlažbu.

Přidat na Seznam.cz