Snail 6290772 1920

Šneky nevědomky lákáme na své zahrady, kde pak škodí. Zatočte s nimi nadobro

Někdy se naskytne období, kdy se na zahradách objevuje až moc šneků, a my pak přemýšlíme, jak se jich zbavit. Není divu, s oblibou okusují saláty, papriky a další zeleninu. Navíc nezůstává jen u zeleniny, ale velmi rádi si také pochutnávají na okrasných rostlinách, které pod jejich náporem mohou začít odcházet. A zničit zahradu by si chtěl nechat málokdo. Proto je jediným možným řešením zbavit se šneků, kteří ničí zahradu.

Zdroj obrázku: Freepik

I hlemýždi mají své přirozené nepřátele

Hlemýžď je sice oproti slimákovi obtížnější kořist, přeci jen je díky svému domečku lépe vybavený, ale rozhodně to neznamená, že nemá své přirozené nepřátele. Má jich plno. Proto byste měli při údržbě své zahrady myslet na to, že není dobré vytvářet hlemýžďům přirozené prostředí, ve kterém se snadno množí a dobře schovávají. Hlemýždi milují vysoké trávy, ve kterých se dobře schovají před svými nepřáteli. Líbit se jim bude v hromadě větví, ve stavebním materiálu, kompostu, vysokých trávách, pod zahradním nářadím a na dalších místech, o kterých byste to možná neřekli. Velmi rádi také mají vlhké prostředí. Měli byste se snažit nevytvářet taková útočiště pro hlemýždě na své zahradě.

Mohlo by vás zajímat:  Na mšice bez chemie aneb Když stačí dostatek berušek nebo několik kopřiv
Zdroj obrázku: Freepik

Ochrana rostlin

Pokud se hlemýždi na vašich pozemcích vyskytují a vy potřebujete ochránit své rostliny, můžete se zaměřit na stavění barikád. To znamená, že budete rozhazovat kolem rostlin věci, které hlemýžďům znemožní se k nim dostat. Nemohou se pohybovat na písku a popelu, proto je řešením právě tento materiál důkladně rozsypat kolem záhonů, do kterých jim potřebujete znemožnit přístup.

Pokud byste kolem záhonů raději vysázeli rostliny, kterým se hlemýždi vyhnou obloukem, vsadit můžete na některé bylinky. Nesnáší konkrétně tyto druhy rostlin: majoránku, tymián, česnek, cibuli nebo šalvěj. Díky těmto rostlinám šneci ztratí zájem a raději půjdou úplně pryč najít si jiný záhon.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/plant-problems/pests/insects/organic-snail-control.htm
Přidat na Seznam.cz