Red Ant Drinking Water Drop Branch Nature

Proti mravencům můžeme bojovat citrusy, solí i agresivnějšími metodami

Po zahradě se promenádují různí škůdci. Byli tu před námi a instinkty jim říkají, aby se shlukli tam, kde se jim bude dařit. To, že nám mnohdy ničí úrodu, to nevnímají, pro ně je to prostě potrava. Ale jako zahrádkáři si musíme hájit svou práci. Pomozte si proto přípravky z domácnosti a dejte škůdcům za vyučenou.

Citrusové plody jako účinná blokáda

V boji proti mravencům můžeme použít šťávu z pomeranče nebo citronů. Citrusové ovoce vymačkejte, nalijte šťávu do postřikovače a aplikujte ji na místa, kde se mravenci vyskytují pravidelně. Šťávu nijak neřeďte, abyste dosáhli lepších účinků. Dobrá volba je například nastrouhat citronovou kůru a hustě ji nasypat na cestičky, kudy chodí nejvíce. V případě, že najdete mraveniště, rozmixujte celý pomeranč s hrnkem vařící vody a to všechno nalijte dovnitř.

Mohlo by vás zajímat:  Ovocné mušky lze lapit do pasti, jejich přítomnosti předejde správná prevence

Organická dezinfekce nebo chemický prostředek?

Někdo má naučené různé postupy, jak se jich zbavit nebo jak předcházet jejich výskytu. Například levná kuchyňská sůl nebo pepř se mohou stát vašimi nejlepšími pomocníky. Udělejte si směs z tohoto koření a nasypejte je tam, kudy chodí. Tato směs je spíše vhodná do chatek nebo do domácnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Samozřejmě ne vždy vám kuchyňská kouzla pomohou. V boji proti mravencům jde o trpělivost a zkoušení různých možností. Proto se můžete obrátit na chemické přípravky, které jsou sice účinné, ale i nebezpečné. Zejména to platí v případě, že máte doma děti nebo zvířata, které by se mohly otrávit. Před použitím si tedy dobře rozmyslete, jestli se vám to opravdu vyplatí.

Mohlo by vás zajímat:  Také během zimy je důležité zahradu chránit před různými škůdci

Chcete jít nejjednodušší cestou?

Jak se říká, nejlepší je sázka na jistotu, aby boj nebyl zbytečný. Z tohoto důvodu můžete zavolat profesionálovi, který vás škůdců rychle zbaví. Odborník se vás zeptá na pár informací, udělá si obrázek o situaci a začne rychle jednat. Jeho metody jsou nemilosrdné a účinné. A největší výhodou je, že tyto metody nejsou nebezpečné pro vaše děti ani pro domácí mazlíčky.

Zdroj: https://www.floridayards.org/get-rid-of-ants-in-the-garden-soil/
Přidat na Seznam.cz