Dangerous Blood Sucking Insect Small Brown Spotted Mite Biological Name Dermacentor Marginatus Human Skin Macrophoto

Vyzbrojte se na novou sezonu přírodními repelenty, které udrží klíšťata v bezpečné vzdálenosti

Bojujete často s klíšťaty a už nezabírají žádné repelenty? Milujete procházky do přírody, ale i v největším vedru se musíte oblékat do dlouhých nohavic a rukávů, protože se na vás klíšťata přisávají? Zkuste je odpudit domácími prostředky, které jsou levné, účinné a navíc nebudou klíšťatům vonět. Můžou je navíc používat i děti, protože jsou čistě přírodní a neublíží.

Česnek a citron patří mezi nejsilnější odpuzovače

Jestli chcete použít něco přírodního, většinou se na všechno hodí česnek. Dbejte ale na to, aby byl kvalitní a silný, protože jinak fungovat nebude. V létě totiž stačí denně sníst jeden stroužek česneku a díky tomu budete chráněni nejen před klíšťaty, ale také jiným obtěžujícím hmyzem. Místo česneku pak můžete použít také citronovou šťávu, kterou si potřete místa, kde se mohou zakousnout.

Mohlo by vás zajímat:  Mšice na kopru zlikviduje přípravek z česneku, cibule nebo octa

Vyrobit si můžete také přírodní repelenty, například z octa a rozmarýnu. Litr vody uvařte, sejměte ze sporáku a přidejte sáček sušeného rozmarýnu – použít můžete i čerstvý. Nechte pod pokličkou vychladnout, přeceďte, vlijte lžíci octa a zamíchejte. Takto připravenou směs dejte do lednice a před každou procházkou do lesa se jí nastříkejte.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste další bylinky, které hmyzu nevoní

Procházet se po lese a odhánět hmyz není nic pěkného ani příjemného. Kromě rozmarýnu můžete použít také jiné bylinky, které jim nebudou vonět. Mezi takové patří levandule, tymián nebo čajovník. Vyzkoušet můžete také fenykl. Ten si promněte mezi prsty nebo si kousek dejte do kapsy. Když se vůně rozvine, klíšťata si na vás netroufnou.

Mohlo by vás zajímat:  Krtka ze zahrady vypudí vůně některých rostlin nebo jiné pachy

Znáte vratič obecný? Je to rostlina, která bude v boji s klíšťaty velkým pomocníkem. Květy vratiče smíchejte se třemi stroužky česneku a přelijte 100 ml lihu. Týden nechte louhovat a poté sceďte, nalijte do rozprašovače a stříkejte si směsí nohavice, rukávy nebo boty. Před každou procházkou na to myslete.

Zdroj: https://www.farmersalmanac.com/7-natural-tick-remedies-work-27452
Přidat na Seznam.cz