Baking Soda Bowl Table

Jedlá soda je spojencem každého zahradníka. Rostliny zbaví škůdců a vypořádá se s plevelem

Jedlá soda je přísada, kterou máme vždy po ruce. Funguje skvěle na pečení a v kombinaci s octem vytvoří spolehlivý čistič. Málokdo však ví, že tuto přírodní a bezpečnou chemikálii lze použít i na zahradě. Zlepšuje stav rostlin, ničí houby a plísně a umožňuje rychle se zbavit škůdců.

Bezpečný insekticid

Škůdci jsou největším problémem při pěstovaní plodin. Nejčastěji útočí na naše rostliny mšice a roztoči. Zahradní obchody nabízejí řadu specializovaných přípravků, které lze použít v boji proti hmyzu, ale vždy je lepší sáhnout po jednoduchém a bezpečném léku, který je stejně účinný. Stačí smíchat lžičku jedlé sody, půl lžičky jemné tekutiny na mytí nádobí a dva litry vody.

Mohlo by vás zajímat:  Aktivní uhlí pomůže rostlinám lépe zakořenit a předejde vzniku plísní

Nalijte roztok do rozprašovací láhve a použijte na postižené rostliny. Proveďte postup každý den, nejlépe ráno nebo večer, když je hmyz nejméně aktivní. Jedlá soda je osvědčený dezinfekční prostředek. Zastaví rozvoj plísňových chorob rostlin, které se rychle šíří na jiné plodiny. Smíchejte lžičku sody a půl čajové lžičky jemné tekutiny na mytí nádobí v litru vody a nalijte do rozprašovací láhve.

Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní hnojivo

Jedlá soda bude fungovat jako přísada do hnojiva, které rychle zlepší stav rostlin v domácnosti a na zahradě. Smíchejte lžičku sody, čajovou lžičku epsomské soli a půl čajové lžičky amoniaku ve čtyřech litrech vody. Směs způsobí, že rostliny budou růst rychleji a jejich kořeny se také posílí. Soda je skvělým prostředkem pro čištění květináčů. Hlavně na keramických a jílových květináčích se často objeví bílý povlak, který se vytváří použitím tvrdé vody.

Mohlo by vás zajímat:  Dárek, který potěší každého: rostlina v květináči udělá radost krásným vzhledem i praktickou stránkou

Mytím s jedlou sodou se špína rychleji ztratí. Pokud jste pěstovali rostlinu s plísňovým nebo parazitárním onemocněním v prázdném hrnci, použijte výše uvedený postup. Celý musí být dezinfikován a až pak je připraven pro novou rostlinu. Plevel narušuje správný růst plodin. Abyste se ho zbavili, nemusíte trávit hodiny pletím, kromě mechanických existují i přírodní metody, jak se zbavit nezvaných rostlin. Na místo jejich intenzivního růstu rozptylte sodu a brzy si všimnete, že plevel mizí.

Zdroj: https://gardening.org/12-amazing-ways-to-use-baking-soda-in-the-garden/
Přidat na Seznam.cz