Pest Control Isolated Icons, Cartoon Vector Signs

Krtek na zahradě není vítaným hostem, jednoduché metody ho vystrnadí pryč

Trápí vás výskyt krtků na zahradě? Pokud se zabydleli právě pod vaší zahradou, jistě si odpovíte, že ano. Krtci totiž vytváří plno krtin, které kazí vzhled zahrady, ale nejen to. Krtiny se mohou také objevit v záhonech, tím krtci dokáží zničit úrodu užitkových rostlin, ale zahubit dokážou i rostliny okrasné. Je jasné, že se krtků chcete zbavit, nepoužívejte ovšem žádné jedy a podobné metody. Krtků se můžete zbavit poměrně snadno díky různým přírodním a neinvazivním způsobům. Jak se tedy můžete krtků zbavit šetrně?

Mohlo by vás zajímat:  Opláchnutí vodou nestačí. Ovoce a zeleninu zbaví pesticidů tři jednoduché kroky
Zdroj obrázku: Freepik

Bylinky

Není žádným tajemstvím, že krtci jsou slepí. O to více ale mají vyvinutý citlivý čich, na který můžete cílit. Pokud vytvoříte pro krtky silné a nesnesitelné vůně, velmi rychle se odstěhují jinam. Pokud tedy uvidíte krtiny, naházejte do nich celé stroužky česneku a bylinky (např. bazalku) a nalijte do krtiny trochu octa. Tím vytvoříte velmi silné aroma, které donutí krtka se odstěhovat. Kromě bylinek je krtkům velmi nepříjemná vůně citrusových plodů. Můžete proto do krtin i okolo nich rozházet slupky různých druhů citrusů.

Mohlo by vás zajímat:  Pět skvělých způsobů, jak využít kyselinu citronovou nejen v kuchyni: Výsledkem bude pouze zářivá čistota

Ultrazvukové plašičky

Ultrazvukové plašičky byly vyvinuty tak, aby vydávaly zvuk, který je pro zvířata pisklavý a nesnesitelný. Díky tomu donutí krtky se odstěhovat. Plašičky vysílají takové zvukové frekvence, které jsou zvířatům velmi nepříjemné, ale lidé tyto zvuky neslyší. Plašičky vychází z toho, že zvířata mají mnohem lepší sluch než my lidé. Nemusíte se tedy bát, že bude plašička lézt na nervy i vám. Vy její činností nebudete nijak ovlivněni, ani když budete v její těsné blízkosti. Zaznamenáte pouze uspokojivý výsledek její činnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Na žádné zahradě nesmí chybět nenáročné rostliny, jejichž plody jsou nabité zdravím
Zdroj obrázku: Freepik

Plastové větrné mlýny

Pokud se vám nechtějí vkládat finance do ultrazvukové plašičky, vyrobte si z plastových lahví mlýny, které se budou ve větru točit a rachtat, čímž budou krtkům rušit klid. Stačí umístit plastovou láhev na dlouhou tyč a zapíchnout ji do země v místě, kde se vyskytují krtiny. Klidně umístěte na pozemek těchto mlýnů několik.

Zdroj: https://www.smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-moles-in-your-yard-garden
Přidat na Seznam.cz