Worried Woman Closing Her Eyes With Hands Head Having Headache

Prášky na bolest hlavy jsou zbytečné. Úlevu přinesou bylinky i oblíbené koření

Bolesti hlavy patří mezi bolestivé problémy, proti kterým se můžete bránit buď chemickými léky, nebo můžete vyzkoušet domácí metody, které používaly už naše babičky. Jestliže trpíte silnou bolestí, určitě si budete chtít rychle ulevit. Jak si pomoci, se dnes dozvíte. Stačí k tomu bylinky, v některých případech také suroviny, které najdete v kuchyni.

Co bude fungovat proti bolestem hlavy?

Pijete dostatečně během celého dne? Pokud tomu tak není, je možné, že právě z toho pramení bolesti hlavy. Chronická dehydratace je nejčastějším důvodem, proč nás bolí hlava. Pití vody může zmírnit nejen příznaky bolesti hlavy, ale také mohou zcela vymizet. V některých případech se tak stane do 30 minut. Proto u sebe noste lahev vody, ať je teplo, nebo zima. V horkém počasí byste do jídelníčku měli zařadit potraviny, které jsou tvořené hlavně vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Životadárná energie břízy probudí tělo opět k životu a uleví od bolesti

Na bolesti hlavy by měly pomoct také studené a teplé obklady. Pokud je budete střídat, můžete si od bolesti hlavy ulevit. Je ale možné, že budete chtít raději pouze jednu variantu. Samozřejmě to není špatně. Většina lidí, kteří trpí migrénami, dává přednost studeným obkladům, ale lidé, kteří mají zvýšené svalové napětí, chtějí spíše teplé obklady.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete si pomoci bylinkami

V případě náhlé bolesti hlavy vám mohou ulevit také bylinky. Zkuste meduňku nebo mátu peprnou. Meduňka má skvělé vlastnosti. Pokud vás bolí hlava, protože máte spoustu práce a jste ve stresu, bude dobrým pomocníkem. Máta zase obsahuje mentol, který ochladí a má protizánětlivé vlastnosti. Můžete užívat také heřmánek nebo japonský ginkgo.

Mohlo by vás zajímat:  Úlevu při zubním kazu přinese zázračná pasta z kurkumy. Její výroba zabere jen pár minut

Na bolesti hlavy skvěle funguje také hřebíček. Používaly ho už naše babičky, zmírňuje bolest a také ho můžete využít například na bolesti zubů – stačí ho pouze žvýkat v ústech. Z hřebíčku si můžete udělat pastu, kterou nanesete na čelo, a tím se uleví hlavě. Hřebíčkový olej se zase hodí do koupele.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/migraine-herbal-home-remedies-from-around-the-world
Přidat na Seznam.cz