Oblozeni1

Dřevěné obložení si jednou za čas zaslouží renovaci. V pár krocích ji zvládne každý

Máte ve vaší domácnosti dřevěné obložení, které by si zasloužilo obnovit svůj vzhled? Týká se to domu, bytu, chaty či chalupy? Trápí vás nevzhledné a zašlé dřevěné obložení podlahy, stěn či stropu? Pak jste tu správně! Zde najdete návod, který vám pomůže dostat dřevěné obložení do původní krásy. Nebojte se, není na tom vůbec nic složitého, postačí vám jen pár snadných kroků. Níže se můžete přesvědčit sami.

Zdroj obrázku: Freepik

Před renovací dřevěné obložení vyčistěte

Nemusíte k tomu používat žádné drahé a chemické čisticí prostředky. Postačí vám pouze hadr, trocha octa ve vlažné vodě a pro lesk kápněte do roztoku ještě trochu olivového oleje. Pak dřevěné obložení s tímto roztokem perfektně umyjte a nechte úplně uschnout. Až bude obložení vyčištěné, už ho jen vyleštěte suchým bavlněným hadříkem a nechte po dobu 72 hodin v klidu bez další činnosti, aby dřevo perfektně proschlo i zevnitř.

Mohlo by vás zajímat:  Oslňte přátelé svým kuchařským uměním při grilování. Nachystejte si to nejlepší vybavení

Brusný papír

Po uplynutí 72 hodin přichází na řadu brusný papír. Než s ním začnete pracovat, zakryjte nejprve všechen nábytek igelitem, který zamezí vniknutí prachu a oloupaných barev. Pokud to neuděláte, budete mít co uklízet, neboť nábytek bude pokryt velkými vrstvami nepořádku. Až budete mít zabezpečený nábytek, chopte se brusného papíru a bruste tak dlouho, dokud se vám nepodaří sundat všechny vrstvy barev a laků, které kdy byly na dřevo naneseny. Vzhledem k tomu, že lak i barvy budou do ovzduší při práci vypouštět velmi specifickou vůni, je dobré myslet na to, abyste při práci větrali.

Mohlo by vás zajímat:  Postarejte se správně o zahradní nábytek před zimou
Zdroj obrázku: Freepik

Vymalování

Pokud už máte dřevěné obložení nachystané a perfektně obroušené, už vám zbývá jen poslední krok. A tím je zajít někam do barev a laků či do hobby marketu a poradit se s odborníkem o vhodnosti barvy. Ten vám doporučí, čím byste měli dřevěné obložení natřít, a pak už se jen můžete kochat vzorníkem a vybírat ten správný odstín. Až budete mít vybráno a koupeno, pusťte se do nátěru.

Zdroj: https://www.countrylife.co.uk/property/guides-advice/renovating-interiors-restoring-panelling-48889
Přidat na Seznam.cz