Aglaonema Foliage Pot Living Home Spring Snow Chinese Evergreen Exotic Tropical Leaf Chinese Evergreen Background Plant House Air Purifying Tree Healthy Concept

Ideální pokojovky pro zapomětlivé: odpustí málo zálivky i těsný květináč

Ne každý má takzvaný zelený palec. To ale neznamená, že nemůže mít doma žádné pokojové rostliny. Naštěstí existují druhy rostlin, které dokáže pěstovat každý. Nezáleží na tom, jestli na rostliny nemáte talent, nebo jste velmi zaneprázdnění. Tyto druhy přežijí prakticky všechno. Nemusíte je často zalévat, zastřihávat ani přesazovat.

Hoja masitá a Beaucarnea recurvata 

První je popínavá rostlina s voskovitými listy, které připomínají deštníky. Hoja je tropická rostlina, není náročná a roste velmi pomalu. Postavte ji na světlé místo (ne přímé slunce) a pravidelně zalévejte vodou nebo jemně kropte. Beaucarnea recurvata  je jedinečná a má dřevnatý stonek. Snáší chlad i horko. Zalévat ji musíte přiměřeně a je velmi odolná vůči škůdcům.

Mohlo by vás zajímat:  Nejen pokojové rostliny. Doma lze vypěstovat také rajčata, citrusy nebo salát

Zamiokulkas

Tato rostlina je neuvěřitelně populární. Má intenzivně zelené listy s lesklou strukturou. Roste pomalu, ale časem dosáhne výšky až jednoho metru. Hodí se do volně stojících květináčů a vytvoří doma originální doplněk. Navíc není náročný na pěstování. Miluje polostín a skromnou zálivku. Je odolný vůči škůdcům, nedostatku vody i světla. Proto se mu někdy přezdívá železná rostlina.

Zdroj obrázku: Freepik

Kolopejka vděčná

Tento druh rostliny patří mezi sukulenty. Je velmi vděčný při pěstování a potěší vás svým vzhledem. Zelené lesklé listy a bujné květenství dvakrát za rok jsou ideální prakticky do každého domova. Doporučuje se hlavně pro zaneprázdněné jedince, kteří zapomínají na zalévání, protože nepotřebuje příliš mnoho vody. Postačí jí slunné, teplé místo a snese i suchý vzduch.

Mohlo by vás zajímat:  Ježek je spojencem každého zahrádkáře. Láká ho jídlo a přístřešek

Aglaonema

Poslední rostlina je jedinečná a přitáhne zrak každého, kdo vstoupí do místnosti. Listy s jasnými vzory vypadají nádherně. Dorůstá až 50 cm do výšky a při pěstování nepotřebuje téměř nic. V létě má jemné bílé květy. Poskytněte jí slunné nebo mírně zastíněné místo. V létě zalévejte dvakrát týdně, v zimě postačí jednou za týden.

Zdroj: https://bidrento.com/the-four-most-undemanding-houseplants/
Přidat na Seznam.cz