Petunia 4296678 1920

Surfinie jsou ozdobou každého balkonu, přitom na pěstování nejsou náročné

Pěstování surfinií není nijak náročné. Jsou to letničky, které se pěstují v květináčích. Koupit je můžete v opravdu mnoha barevných variantách, a pokud jim dáte tu správnou péči a podmínky, odmění se vám obrovskými převisy plnými nádherných voňavých květů. Při výsadbě myslete na to, že se jedná o letničky, nesmíte je vystavit ani sebemenším chladným teplotám. S jejich výsadbou se proto začíná jako s jinými letničkami kolem května, kdy už máte jistotu hezkého počasí. 

Převislé i vzpřímené

Jedním z důvodů, proč jsou surfinie tolik oblíbené, je ten, že je koupíte hned v několika variantách. Vybírat nemusíte jen ze široké barevné škály, ale také z rostlinek vzpřímených a převislých. Vzpřímené sazenice se vám nebudou plést pod nohama. Ty převislé zase udělají nádherný závěs plný květů. Takže je opravdu jen na vás, jaké rostlině dáte přednost.

Mohlo by vás zajímat:  Fíkus benjamin je náladová pokojovka, která se ale může stát skutečnou ozdobou interiéru
Zdroj obrázku: Pixabay

Správná péče o surfinie

Správný substrát je klíčem k úspěchu. Surfinie vyžadují dobře propustnou půdu, která je lehká a mírně kyselá a bohatá na živiny. Vzhledem k tomu, že surfinie opravdu potřebují substrát podle svého gusta, nezasazujte je do hlíny univerzální. Místo toho jim dopřejte hlínu přímo pro ně. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Až surfinie zasadíte, měli byste je umístit na vhodné stanoviště. Tyto rostlinky potřebují ke šťastnému životu mnoho světla, ale přímé sluneční světlo jim nevyhovuje. Spálily by se jim listy. Ven je umístěte až si budete opravdu jistí, že nehrozí žádné přízemní mrazíky. Rostlinky je třeba zalévat pravidelně, když na ně nesvítí slunce a půda není rozpálená. Ideální čas pro zalévání je tedy ráno nebo večer. A zapomenout byste neměli ani na pravidelné přihnojování.

Mohlo by vás zajímat:  Exotické krásky rostou v oblibě, mnozí pěstitelé ale neznají zásady péče o orchideje

Pokud dodržíte těchto pár jednoduchých zásad pro pěstování surfinií, vaše květináče budou zaručeně přetékat krásnými květy a budou zářit zdravou barvou zelených listů. 

Přidat na Seznam.cz