Selective Focus Leaves Mint Growing Pot Are Held By Female Hands

Oblíbená bylinka vyžene pavouky z domu. Na oknech ochrání domov před nálety nenáviděných škůdců

Již několik let se šíří informace, že člověk za celý svůj život během spánku polkne několik pavouků. Nemusíte mít strach, jedná se pouze o mýtus. Pokud však nemáte pavouky v oblibě a byli byste rádi, kdyby se u vás doma neukazovali, jednoduše si pořiďte rostlinu, která vás zbaví tohoto problému.

Neškodní návštěvníci

V našich končinách nejsou pavouci, kteří by byly životu nebezpeční, a přesto mnoho lidí začne panikařit, když je uvidí. Lidé, kteří mají panický strach z pavouků, trpí arachnofobií. Je však důležité upozornit, že pavouci hrají v ekosystému velmi důležitou roli. Účinně snižují populaci různých druhů hmyzu v našich domovech.

Mohlo by vás zajímat:  Černý bez lze využít pro postřik proti škůdcům na zahradě

Účinně nás zbavují much a také bojují se škůdci mnoha rostlin. Také jim můžeme poděkovat za snížené šíření rostlinných chorob, protože rostliny zbaví škůdců přenášejících infekce. Takže předtím, než se rozhodnete vyhnat pavouky ze svého domova, nezapomínejte, že pavouci jsou často naši spojenci.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbavení se pavouků

Chcete-li snížit riziko, že se doma setkáte s pavoukem, měli byste jako první zasadit voňavou mátu, která odpuzuje pavouky a hmyz. Rostlina by měla být umístěna v každé místnosti a hned nahrazena novou, pokud její listy náhodou uschnou. Další způsob, jak se zbavit pavouků a hmyzu, je příprava mátové infuze, která se aplikuje na okenní rámy a další místa, kde se mohou pavouci zdržovat.

Mohlo by vás zajímat:  Na zimu se předzásobte bylinkami. Pomohou při nemoci i v kuchyni

Ještě účinnější bude, když infuzi z máty smícháte s malým množstvím tekutiny na mytí nádobí. Než sáhnete po chemických postřicích na zbavení se hmyzu, zkuste nejprve tyto přirozenější způsoby ochrany. Také můžete sáhnout po ochranných sítích na okno, tímto způsobem zabráníte hlavně vstupu nechtěných komárů v létě.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/healthy-home-guide/peppermint-oil-spiders
Přidat na Seznam.cz