Flowers Balcony Flowers Are Hanging Pots Concept Gardening Floriculture Railing Balcony Hang Beautiful Bright Flowers White Yellow Long Flower Pot

Největší chyby, které ničí balkonové rostliny: přestaňte je dělat a balkon se promění v džungli

Máte-li u bytu balkon nebo terasu, máte obrovské štěstí. Nejen že zde můžete odpočívat, ale také zde lze pohodlně pěstovat rostliny. Když se o ně nebudete správně starat, příliš dlouho vám nevydrží. Jakých chyb byste se měli vyvarovat, aby vám květiny i bylinky vydržely v pořádku na balkoně nebo terase po celou sezónu?

Používáte při pěstování špatný substrát

Nejčastější chybou při pěstování rostlin v květináči na balkonu nebo terase je použití nesprávného substrátu. Pamatujte na to, že každá rostlina potřebuje ke zdravému růstu správný substrát. Než zasadíte rostlinu do květináče, musíte si ověřit, jakou zeminu daný druh rostliny potřebuje. V obchodě najdete speciální zeminu pro bylinky, kvetoucí rostliny i další druhy.

Mohlo by vás zajímat:  Hnojení na podzim posílí rostliny před zimou

Zaléváte rostliny příliš málo

Hlavním důvodem, proč balkonové rostliny vadnou, je nedostatek zálivky. V době vyšších teplot potřebují více závlahy. Zalévat byste je měli jednou denně, ideálně brzy ráno nebo pozdě večer. Rostliny také rychleji vysychají, když jsou v půdě, která obsahuje hodně rašeliny. Nejlepší je, když zaléváte rostlinu, dokud z podšálku nevyteče voda. To je známka toho, že má rostlina dostatek vody.

Zdroj obrázku: Freepik

Špatně hnojíte

Nedostatek hnojiva je také velkou chybou. Možná si myslíte, že to rostliny na balkoně nebo terase nepotřebují, ale to je chyba. Vždy se informujte u konkrétního druhu rostliny, jaké hnojivo a jak často ho vyžadují. Díky tomu podpoříte růst rostlin a předejdete žloutnutí nebo hnědnutí listů na okrajích. Dávejte si pozor také na přímé slunce, které může listy spálit.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat ibišek zahradní

Nechráníte rostliny před škůdci

Balkonové rostliny sice sázíte jen na pár měsíců, ale i přesto je musíte chránit před škůdci. V opačném případě vám nemusí vydržet ani do podzimu. V případě, že škůdci zaútočí, na nic nečekejte a jednejte. Nezapomeňte vybrat nejpřirozenější a nejekologičtější prostředek, který neublíží rostlinám a zbaví vás mšic nebo jiných škůdců.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/5-common-balcony-gardening-problems-and-tips-to-solve-them/
Přidat na Seznam.cz