Spathiphyllum1

I zaneprázdnění lidé si mohou zútulnit dům rostlinami. Některé druhy nevyžadují velkou péči

Pokud chcete mít doma květiny, ale nestíháte se o ně starat, poradíme několik druhů, jaké si domů můžete pořídit, aniž byste rostlinám museli věnovat velkou péči. Jestli patříte mezi osoby, jimž umře i obyčejný kaktus, který se nemusí zalévat, tyto druhy budou pro vás to pravé, abyste doma měli útulno.

Nenáročné pokojové rostliny? Zkuste aloe vera nebo lopatkovec

Jestli máte doma hodně stínu, bude se hodit například netík. Je to kapradina, která patří mezi nenáročné rostliny. Kapradiny mají rády tmavá místa a jediné, co potřebují, je odstraňování suchých listů a občasné rosení. Hodí se tedy do koupelen, kde je vysoká vlhkost, ale zároveň tma.

Mohlo by vás zajímat:  Oddejte se omamnému eukalyptu a užijte si domácí relaxaci, která uvolní tělo i mysl
Zdroj obrázku: Pixabay

Aloe vera je rostlina, která je oblíbená nejen pro svůj vzhled, ale také nenáročnost. Navíc se bude hodit, pokud se popálíte, protože její gel má skvělé účinky. Aloe je zvyklá na sucho, takže vydrží i několik dní bez vody. Na rozdíl od jiných rostlin potřebuje plné slunce, takže ji můžete postavit na jižní parapety.

Lopatkovec patří mezi nejméně náročnou rostlinu. Má rád teplo, v létě polostín. Nenechte ho nikdy vyschnout, zároveň ale nesnese přelití. Jakmile květy začnou odkvétat, musíte je otrhat, jedině tak se budete z květů těšit po celý rok.

Mohlo by vás zajímat:  Mrkev dodá toulcovce důležité živiny
Zdroj obrázku: Freepik

Dracéna nebo tlustice patří mezi nekvetoucí nenáročné květiny

Tlustici řadíme mezi sukulenty, stejně jako aloe. Vydrží tak delší období bez vody, ale má ráda světlo, takže ji dejte na okenní parapet směřující na jih nebo východ. Stačí jí zálivka jednou měsíčně, v zimě můžete zalévat méně častěji. Až bude potřebovat vodu, poznáte to podle svraštělých listů. Jestli ji ale přelijete, může se stát, že rostlinu zahubíte.

Oblíbenou pokojovou rostlinou je dracéna, která patří mezi ty exotičtější. Je dostupná v několika barevných variantách. Má dlouhé stonky a spoustu listů. Můžete ji dát kamkoliv ve svém bytě, ale nesmí stát na přímém slunci. Nemá ráda průvan, který může způsobit žloutnutí nebo opadávání listů.

Zdroj: https://www.theplancollection.com/house-plan-related-articles/the-best-houseplants-for-busy-people
Přidat na Seznam.cz