Modern Beautiful Room Interior Design 3d Illustration

Každá rostlina si zaslouží to nejlepší. Poznejte, jak se postarat právě o tu svou

Rostliny v květináči jsou dokonalým dekorativním prvkem pokojů i zahrad. Zároveň pečují o čistotu vzduchu v našem domově. Aby se jim dobře dařilo, musíme o ně dobře pečovat. Každá rostlina je jiná a každá potřebuje jinou péči. Vždy se informujte o jednotlivých druzích, když je začínáte pěstovat. Jen tak je udržíte zdravé, velké a krásné. Dnes se podíváme na pár oblíbených druhů pokojových rostlin, které máte možná také doma.

Orchideje

Tyto rostliny jsou velmi oblíbené a jejich péče má pár důležitých pravidel. Orchideje mají rády dobře osvětlená místa, ale ne přímé slunce. Nejlepší je východní nebo západní okno a teplota kolem 25 stupňů. Se zaléváním to nepřehánějte a jednou za pár měsíců orchideje odložte do místnosti, kde je nižší teplota. Bude to jejich místo odpočinku.

Mohlo by vás zajímat:  Tmavé kouty rozzáří krásné pokojovky, které k životu mnoho světla nepotřebují

Kaktusy

Sukulenty a kaktusy jsou velmi oblíbené, protože je péče o tyto rostliny neuvěřitelně jednoduchá. Cítí se dobře v uzavřeném prostoru, takže interiéry snáší velmi dobře. Nevadí jim velká vedra ani deštivé dny. Nejdůležitější je kaktus nepřelít, jinak vám shnije. Kaktusy vyžadují hnojení, což většina lidí netuší. Nejlepším časem pro hnojení je jaro nebo podzim.

Zdroj obrázku: Freepik

Popínavé rostliny

Tyto pokojové rostliny milují zálivku. Zemina by měla být neustále mírně vlhká, ale nikdy příliš mokrá. Jakmile listy rostliny uschnou, musíte je ihned odstranit. Popínavým rostlinám se daří ve světlých i tmavých místnostech. Skvěle se hodí do ložnice, protože dobře čistí vzduch.

Mohlo by vás zajímat:  Vyžeňte ovocné mušky nadobro. Díky jednoduchým zásadám poputují o dům dál

Palmy

Palmové rostliny jsou velmi oblíbené a mohou dorůst obrovských rozměrů. Milují vlhký vzduch a nevyžadují častou zálivku. Zalévejte je dvakrát týdně malým množstvím vody a budou naprosto spokojené. Místnost, ve které stojí, pravidelně větrejte a jejich listy pravidelně otírejte od prachu. V tomto případě se jim bude skvěle dařit a vy z nich budete mít velkou radost.

Zdroj: https://www.almanac.com/content/houseplant-care-guide
Přidat na Seznam.cz