Fresh Green Leaves Tropical Palm Against White Wall Background Bright Shadows

Rostliny působí skvěle na psychickou pohodu i celkové zdraví. I několik rostlinek dokáže velké změny

Doma se vám nedýchá dobře, často trpíte bolestmi hlavy nebo jste denně ve stresu? Pomohou rostliny! Ano, obyčejné pokojové květiny mohou zmírnit bolest hlavy, potěší oko a budete mít radost, že máte doma trochu zeleně. Pokojové květiny navíc mohou vyčistit i vzduch, a proto je dobré si jich několik pořídit.

Potřebujete se dostat do psychické pohody?

Psychická pohoda je dnes velmi důležitá. Velmi často jsme schovaní mezi čtyřmi stěnami a je pro nás náročné pracovat doma, starat se o domácnost a děti a k tomu se ještě na všechny usmívat. Pokud si chcete zlepšit náladu, kupte si rostlinu, o kterou budete pečovat a která se vám odmění například krásnými květy. Můžete si ale pořídit zelenou rostlinu, která sice nepokvete, ale i tak vám pomůže například vyčistit vzduch.

Mohlo by vás zajímat:  Starší pokojové rostliny oživí omlazující kúra. Získají ztracenou krásu i sílu rozkvést

Lidem, kteří trpí depresemi, lékaři velmi často doporučují právě starat se o pokojové květiny. Bydlení v panelácích není nic příjemného, většinou se z oken bytů koukáte pouze na další betonové stavby. Vyplatí se mít doma několik exemplářů rostlin, protože se budete nejen cítit lépe, ale díky rostlinám se vám bude doma lépe dýchat. Zelená barva navíc snižuje stres a zlepšuje i krevní oběh.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké rostliny byste si domů měli pořídit?

Existuje mnoho druhů rostlin, které můžete mít doma, příjemně voní a také nejsou náročné na pěstování. Pelargónie patří snad mezi ty nejoblíbenější. Vyčistí vzduch v místnostech a uklidní nervy. Jasmín krásně voní a bude vypadat dobře v jakémkoliv interiéru. Hodí se především k aromaterapii, pomáhá snižovat stres a úzkosti. Působí dobře na mozek, bude se vám lépe pracovat.

Mohlo by vás zajímat:  Půvabná jícnovka se stane ozdobou interiéru. Splnit její náročné požadavky dokáže každý

Citrusy máme většinou spojené s exotickými dovolenými, ale můžete si je pořídit i domů. Citrusové oleje jsou velmi aromatické a pomohou z těla dostat veškeré škodliviny. Gardénie jsou rostliny, které se nehodí pro začátečníky, ale pokud se o ně budete starat, odmění se vám krásnými bílými květy.

Zdroj: https://www.nbcnews.com/better/health/indoor-plants-can-instantly-boost-your-health-happiness-ncna781806
Přidat na Seznam.cz