Delicious Red Apples Straw Basket

Jablka předcházejí obávané chorobě: k tomuto překvapivému závěru došli němečtí vědci

Tento překvapivý objev učinili vědci, kteří zjišťovali, co je pravdy na rčení „jablko denně vás udrží dál od doktora“. Tato věta je velmi pravdivá, co se týče účinků jablek na náš imunitní systém a naše zdraví.

Jablka jako prevence proti Alzheimerovi

Pravidelnou konzumací jablek můžete předejít například Alzheimerově chorobě, jak nyní dokázali vědci. Mají ale také další výhody, které jsou známější. O těchto poznatcích informoval britský deník Daily mail na základě výzkumu vědců z německého Centra pro neurodegenerativní onemocnění. Bylo zjištěno, že za tyto účinky jablek jsou odpovědné hlavně dvě složky.

Mohlo by vás zajímat:  Nejen okurky. K nakládání jsou skvělé i jiné druhy, netradiční chuť přinesou citrony
Zdroj obrázku: Pixabay

Jednou z nich je kvercetin, ten se nachází v jablečné slupce, a kyselina dihydroxybenzoová, která se naopak ukrývá v dužině jablka. Obě tyto látky podporují tvorbu nových neuronů v mozku. Je to jeden z důvodů, proč byste jablka měli zařadit do svého jídelníčku. Je ale zajímavé, že při konzumaci nebyly podobné účinky zaznamenané.

Jablka snižují riziko vzniku cukrovky nebo infarktu

Jablka patří mezi ovoce, které je oblíbené po celém světě. Dá se využít na mnoho způsobů. Mohou se jíst syrová, hodí se jako svačinka, malí kojenci je většinou ochutnají jako první z ovoce. Můžete ho zapéct v koláči, přidat do ovocných salátů nebo si doma připravit jablečnou marmeládu.

Mohlo by vás zajímat:  Umýt jahody vodou nestačí. Při špatném očištění se sladké plody mění v hrozbu
Zdroj obrázku: Pixabay

Pravidelnou konzumací si zajistíte silné zdraví, snížíte riziko vzniku infarktu a hladinu cholesterolu a také je jedí lidé, kteří se snaží zhubnout. Někdo může říkat, že po snězení jablka má ještě větší hlad, ale není tomu tak. Nezapomeňte, že nejlépe uděláte, pokud jablko sníte spolu se slupkou, ve které se skrývá mnoho cenných látek. Většina lidí si ale jablko oloupe. Někteří lidé zase jablko sní včetně jadérek. Ať tak, nebo tak, jablko se hodí jako rychlá svačinka, je k dostání celý rok a existuje mnoho odrůd, ze kterých si jistě vyberete tu nejchutnější.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/10-health-benefits-of-apples
Přidat na Seznam.cz