Vivid Colorful Red Strawberries Strawberries Background

Zařiďte si na balkoně malou zahrádku. Tyto druhy zeleniny či ovoce si zde vypěstujete

Ne každý má to štěstí mít krásnou a velkou zahradu, na které si může vypěstovat jak ovoce, rostliny, tak i zeleninu. Pokud máte ale balkon, jistě ho k pěstování využijte! Jedná se o součást bytu, která nemusí sloužit pouze pro mokré oblečení. Zařiďte si malou balkonovou zahrádku a mějte zdravé ovoce a zeleninu i vy. Jaká zelenina a ovoce lze pěstovat na balkoně?

Nynější situace

V současné době se stále více hovoří o tom, jak nás koronavirus omezil a jak se vše bude zdražovat. Ovšem zelenina a ovoce není výjimkou. Již teď jsme zvýšení cen mohli pocítit v našich peněženkách. A dále se ceny mají zvyšovat, proto bude jistě ideální si nějaké to ovoce a zeleninu vypěstovat. Samozřejmě budete muset při pěstování podpořit růst a zrání hnojivem, ale můžete použít takové, které je na přírodní bázi.

Mohlo by vás zajímat:  Zelenina a ovoce někdy obarví ruce natolik, že mýdlo nestačí. Naštěstí existují účinnější prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Co je vhodné pěstovat na balkoně

Rajčata

Pokud si koupíte sazenice rajčat, máte vystaráno. Jestliže si koupíte semena, je třeba je předpěstovat a sazenice poté zasadit do velkého květináče. Sázejte jednu sazenici do jednoho desetilitrového kýblu či květináče. Rajčata potřebují pravidelné hnojení, ale také pravidelnou zálivku. Pokud vám na balkon svítí slunce, zalévejte dvakrát denně. Můžete pěstovat i oblíbená cherry rajčátka.

Ředkvičky

Ředkvičky také zvládnou přímé slunce. Pokud opravdu hodně slunce svítí, zalévejte je každý den, jinak můžete obden. Také nevyžadují žádné hnojení. Pouze je zasaďte do obdélníkového truhlíku o výšce alespoň 25 centimetrů.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší banán na světě má červenou špičku. Málokdo ví, co netypická ozdoba znamená
Zdroj obrázku: Freepik

Okurky

Ano, i okurky lze na balkoně pěstovat. Pěstování okurek bude nejideálnější ve větších květináčích či nádobách. Každý den je zalévejte a připravte jim přírodní hnojiva. Například z droždí nebo mladých kopřiv.

Sladké jahody

Jahody miluje každé dítě, můžete svým dětem vypěstovat domácí jahůdky a nemusíte jim kupovat ty, které obsahují velké množství pesticidů. Stačí je dát do hlubších truhlíků a již v červnu se objeví první plody. Jahody vyžadují přímé sluneční záření.

Hlávkový salát

Pěstování salátu není nic složitého. Stačí ho umístit do hlubšího truhlíku jako ředkvičky a poskytnout mu úrodnou půdu. Salát lze i předpěstovat, poté je jeho pěstování rychlejší.

Zdroj: https://www.lovethegarden.com/au-en/article/growing-fruit-vegetable-garden-balcony
Přidat na Seznam.cz