Portrait Cute Young Woman White Pajamas Who Sleeps Bed With Her Hands Her Cheek

Problémy se spánkem zaženou oblíbené bylinky. Odvar nebo koupel tělo i mysl příjemně ukonejší

Máte problémy se spánkem? Nedaří se vám večer usnout, i když cítíte, že vám padají víčka, ale spánek, pokud přijde, není vůbec kvalitní a ráno se cítíte ještě více rozlámaní než večer? Pojďme si představit bylinky, které mohou ulevit vašemu tělu i duši a připraví vás na kvalitní spánek, abyste ráno mohli vyskočit z postele odpočatí a připravení na další náročný den.

Bylinky používejte jen několik týdnů

U použití bylinek je velmi důležité vědět, že je můžete používat pouze měsíc v jednom kuse, poté je nutné udělat přestávku a pak můžete pokračovat v užívání. Pokud nemůžete spát, stojí za vyzkoušení například kozlík lékařský. Je to bylina, u které se používá především její kořen. Jednu lžičku zalijte vroucí vodou, nechte 10–15 minut louhovat, přeceďte a pijte jen 1/4 hrnku 2–‍3× denně. Sklenici si můžete dát i těsně před spaním.

Mohlo by vás zajímat:  Koupené bylinky z obchodu je vhodné přesadit a dobře zalévat. Poté bohatě porostou

Nápoj si můžete vyrobit i jiným způsobem. Kozlík lékařský se prodává také v kapkách. Přidejte 40–60 kapek do teplého mléka se lžící medu (ten uklidňuje). Směs vypijte hodinu před spaním, kozlíkové kapky si pak můžete dát i večer pomocí inhalace. Pokaždé se zhluboka nadechněte a vydechujte nosem, abyste do sebe dostali účinky kozlíku.

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte si před spaním bylinnou koupel

Bylinné koupele patří mezi nejlepší způsoby relaxace, hlavně před spaním. Dejte si do sáčku 5 sušených šišek z chmele a ponořte ho do vany s horkou vodou. Koupel si užívejte 15–‍20 minut a poté uvidíte, jak rychle usnete. Nebudete se zabývat stresujícími věcmi a spánek přijde velmi rychle.

Mohlo by vás zajímat:  Vbočené palce vypadají nenápadně, později působí bolest na každém kroku. Úlevu přinese bylinný odvar

Meduňka je další bylinka, která pomůže navodit lepší náladu a také kvalitnější spánek. Můžete si připravit odvar z listů, které obsahují mnoho cenných složek, jež urychlí a zkvalitní spánek. Lžičku sušené bylinky přelijte vroucí vodou, nechte 20 minut louhovat, sceďte a nálev pijte 2–3× denně. Pro zkvalitnění spánku si také dávejte zdravé potraviny a nezapomeňte na pravidelný pohyb.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/herbs-for-sleep
Přidat na Seznam.cz