nature-green-plant-home-garden-summer-spring-flower-growing-floral-leaf-environmental

Nádherné pokojovky mohou také pročistit vzduch. Tyhle druhy jsou nejlepší volbou

Rostliny v květináči jsou mezi lidmi velmi oblíbené. Můžete si je zakoupit v každém supermarketu a udělají radost nejen vám, ale jsou také vhodným dárkem pro ostatní. Některé květiny dokonce pomohou odstranit škodlivé látky ze vzduchu, ale musíte se o ně pravidelně starat, aby nebyly zaprášené a svou funkci plnily dobře.

Jaké rostliny si domů pořídit?

Jestli nevíte, jaké rostliny pomohou vyčistit vzduch v domácnosti, poradíme několik tipů. Velmi oblíbené jsou samozřejmě kapradiny, které se hodí do každého interiéru. Umí zvlhčovat vzduch. Pokud jste se rozhodli pro břečťan, ten se hodí pro eliminaci výfukových plynů. Jestli tedy bydlíte na rušné ulici, břečťan se bude hodit. Oblíbená je také dracéna, která je ale jedovatá pro domácí mazlíčky.

Mohlo by vás zajímat:  Současné trendy jdou ruku v ruce s přírodou a péče o květiny není výjimkou

Zároveň zbavuje prostor jedovatých látek z rozpouštědel. Existují také další rostliny, které vám doma pomohou vyčistit vzduch od škodlivých látek. Jednou z nich je sansevieria, která v noci produkuje kyslík – hodí se tak do ložnice a nejlépe si ji pořiďte v páru. Tato květina není nijak náročná na pěstování a zvládne se o ni starat i začátečník.

Zdroj obrázku: Freepik

Dávejte si pozor, jaká zařízení doma používáte

I používáním například klimatizací si do domova můžete zanést škodlivé látky, které se běžně vyskytují venku. Kapradiny můžete dát například vedle televizoru, protože je dokázané, že neutralizují záření z elektroniky. Dracéna zase pohlcuje výpary, proto je vhodná do kuchyně vedle sporáku nebo ji dejte do koupelny. Břečťan můžete nechat na pokojovém nábytku.

Mohlo by vás zajímat:  Krásné pokojovky mohou zabíjet. Řada lidí pěstuje jedovaté rostliny, aniž o tom ví

Fíkus je vhodný do prostor, kde velmi často používáte chemické přípravky na čištění. Je to rostlina, která si s chemickými látkami snadno poradí. I do vymalovaných pokojů můžete umístit květinu, která pomůže nejen s urychlením sušením barvy, ale také umí absorbovat škodlivé látky z barev – tou zázračnou rostlinou je lilie míru.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/lifestyle/gardening/g2495/indoor-plants/
Přidat na Seznam.cz