Hand Blue Glove Holding Npk Fertilizer Bush Currant

Hnojení na podzim posílí rostliny před zimou

Podzim je tím nejlepším obdobím roku, kdy hnojit svou zahradu. Ochráníte ji tím na zimu a zároveň budete mít skvělou přípravu i na jaro. Na podzim je důležité hlavně číslo 5-10-5, které symbolizuje dusík, fosfor a draslík. Právě tyto tři složky jsou na podzim velmi důležité pro růst trávníku i rostlin. Pro všechny rostliny potřebujete stejné složky, ale vždy jiný poměr. Právě ten se řídí podle čísel.

Kdy aplikovat hnojivo?

Podzim je pro hnojení trávníku nejlepší období. Stejně tak ho ale můžete použít na stromy, keře nebo rostliny na záhonech. Musíte si jen pamatovat, že v každém případě potřebujete jiné množství složek. Hnojit můžete od září až do prvních mrazů, takže na to máte asi 6-8 týdnů. Každý rok se tato doba liší, a proto si musíte pospíšit.

Mohlo by vás zajímat:  Jodový postřik ochrání papriky před škůdci a nemocemi

Hnojivo pro trávník

V tomto případě potřebujete hnojivo se vzorcem 13-25-12, protože fosfor bude stimulovat kořeny v listopadu a prosinci. Díky tomu bude trávník na jaře mnohem zelenější a odolnější vůči chorobám. Jestli chcete hnojivo pro rychlejší růst, můžete použít také hnojivo se vzorcem 20-8-8, kdy bude obsahovat nejvíce dusík.

green-grass-texture-from-field
Zdroj obrázku: Freepik

Rostlinné hnojivo

Trvalky na podzim začínají trochu vadnout, ale nesmíte zapomínat na jejich hnojení. V tomto případě použijte 0-20-0, takže jim poskytnete pouze fosfor. Superfosfátové hnojivo pro ně bude nejlepší možností. Uvidíte, že na jaře se vám vaše snažení vyplatí. Budete mít mnohem silnější rostliny, které vás potěší nádhernými a velkými květy.

Mohlo by vás zajímat:  Kvásek vyživí zeleninu, úrodu zároveň ochrání před škůdci

Hnojivo pro stromy a keře

Všechny stromy a keře potřebují dobré hnojivo. Na záhony a kolem stromů nahrabejte listí. Díky tomu jim poskytnete hodně živin. Konec září a začátek října jsou pro hnojení stromů a keřů nejlepší. Přes zimu potřebují hlavně podpořit růst kořenů. Soustředit byste se měli hlavně na dusík a superfosfát. Díky tomu budou na jaře mnohem silnější a odolnější.

Zdroj: https://www.lovetoknow.com/home/garden/fall-fertilization-garden
Přidat na Seznam.cz