Ratanovy Nabytek3

Vybrat ten nejlepší zahradní nábytek není jen tak, s našimi tipy se rychle zorientujete

Nábytek by měl být především pohodlný. Výběr takového nábytku na zahradu, terasu či balkon je jistě velké rozhodnutí. Také od něj očekáváte, že bude estetický a zároveň i něco vydrží. Máme pro vás několik tipů, které vám poradí při výběru, a navíc prozradíme, co dělat, aby nábytek vydržel déle.

Před nákupem nábytku

Nábytek vybírejte podle toho, jakou velikost má prostor, do kterého chcete nábytek kupovat. Takže pokud sháníte stůl a židle na balkon, musíte brát v potaz více aspektů. Nejdříve změřte celý prostor a rozmyslete si, kde přesně budete mít nábytek umístěný, kam svítí slunce, kde méně vidí sousedi, a podle všeho poté rozhodněte, jaká bude velikost nábytku. Také myslete na materiál samotného nábytku. Zda na něj bude svítit slunce, nebo bude ve stínu. Jistě nechcete, aby vám ho za týden vyšisovalo sluníčko.

Mohlo by vás zajímat:  Otravné komáry a nebezpečná klíšťata odradí od náletů jednoduché přírodní prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Možná se vám bude hodit ratan?

Pro balkony, ale i zahrady a terasy je ratan dobrou volbou. Zvolit můžete umělý nebo přírodní ratan. Dobře se udržuje a umývá, jen jej doporučujeme umístit pod střechu a na zimu ho schovat. Takový druh nábytku je většinou zdoben krásnými a měkkými polštáři, kdy lze celek dokonale kombinovat s provensálským, ale i moderním stylem.

Dřevěný nábytek

Dřevěný nábytek je nejčastěji nakupován jak do interiéru, tak i do exteriéru. Dřevěný materiál vytváří jedinečnou atmosféru. Ovšem dřevěný nábytek potřebuje větší péči. Pokud je nábytek lakovaný, v průběhu času ho doporučujeme obrousit a následně nalakovat. Jestliže jste zvolili nábytek olejovaný, doporučujeme ho po letní sezóně opět naolejovat. Pokud by se vám zdál v průběhu léta světlejší nebo by začal vysychat, naolejujte ho pomocí olivového oleje.

Mohlo by vás zajímat:  Jak vyladit svou terasu k dokonalosti? Osvědčené tipy zaberou vždy

Proutěný nábytek

Proutěný nábytek je krásný, decentní a originální. Jen je třeba ho uklízet, aby na něj nepůsobily vnější vlivy. Nezabere mnoho místa, proto je nejideálnější pro balkony.

Zdroj obrázku: Freepik

Kovový nábytek

Kovový nábytek vůbec patří mezi nejodolnější vybavení teras či balkonů. Pokud jej ale necháte vystavený vlhku, podléhá rzi, proto bude důležité nábytek patřičně chránit. Rozhodně je zde frekvence ošetření nižší než u dřevěného nábytku.

Plastový nábytek

Plastový nábytek je nejlevnější, ale také méně vydrží. A to tehdy, pokud nábytek necháváte na slunci či mrazu. Velkou výhodou nábytku je, že ho můžete pouze umýt a máte ho jako nový. Je ovšem velmi lehký, takže pokud zafouká vítr, židle i stůl mohou odletět.

Zdroj: https://www.bhg.com/home-improvement/patio/designs/8-tips-patio-furniture/
Přidat na Seznam.cz