Lawn Mower Lawn Cuts Grass

Hezký vzhled trávníku zajistí dostatečné hnojení, provzdušňování i zalévání

Hustý, zdravý a sytě zelený trávník je chloubou každého majitele zahrady. Bohužel mnoho lidí se potýká s velkými problémy. Mají řídkou trávu, nedostatečnou zeleň nebo suchá místa po celém pozemku. Jak znovu zajistit zdraví trávníku? Poradíme vám, co můžete pro svou zahradu udělat. Nebojte se, není na tom nic těžkého.

Příčiny nevzhledného trávníku

Existuje nespočet důvodů, proč se trávníku nedaří dobře. Hlavní příčinou je špatná péče. Většina lidí si totiž myslí, že ho stačí během léta posekat a to je všechno. Trávník je přitom nutné pravidelně hnojit speciálními přípravky, zalévat a samozřejmě také řádně sekat.

Mohlo by vás zajímat:  Trávník je důležité sekat ve správnou denní dobu a za ideálního počasí

Kromě toho existují i faktory, které ovlivnit nemůžete. Půda chudá na minerály, přítomnost domácích mazlíčků nebo špatné provzdušnění můžou být velký problém. Naštěstí můžete trávník poměrně jednoduše přivést znovu k hezkému stavu. Poradíme vám, jak na to.

Zdroj obrázku: Freepik

Renovace trávníku

Obnovu trávníku může provést každý na svém pozemku. Trávu můžete sekat postupně, a to vždy jen o 1/3 jeho délky. Tráva bude pevnější a odstraníte suché konce stébel trávy. Dávejte si ale pozor, abyste měli doopravdy ostré nože na sekačce. Jinak můžete trávník ještě více poškodit.

Mohlo by vás zajímat:  Zima dává trávníku zabrat. S prvními jarními paprsky je třeba jednat rychle

Zkontrolujte, že na pozemku neroste plevel. To je dalším důvodem, proč nemáte hezký trávník. Navíc mu musíte poskytnout dostatek minerálů, jako je dusík, draslík, fosfor, hořčík a vápník. V sezóně používejte speciální směs jednou za 3 týdny.

Vertikutace a zalévání

Půda musí být krásně provzdušněná a propustná, aby mohl trávník dobře zakořenit a růst. Jedině tak se dostane voda až ke kořenům a tráva bude mít prostor pro růst. Pomůže vertikutace, na kterou použijete speciální zařízení. To si můžete pořídit nebo pronajmout pouze na chvíli, kdy ho potřebujete.

Mohlo by vás zajímat:  Upravte si na jaře zahradu

Nezapomeňte trávník také pravidelně zalévat. Nejlepší je běžná zahradní hadice s postřikovačem. V případě větší plochy se vám jistě vyplatí automatický rozstřikovač. Nejlepší bude, když zalijete pozemek ráno nebo poději večer, až nebude v sezóně takové horko.

Zdroj: https://www.lovethegarden.com/uk-en/article/7-lawn-care-tips
Přidat na Seznam.cz