Closeup Shot Of An Aloe Vera Plant In A Clay Pot On A Wooden Surface

Pět oblíbených pokojovek, které zlepší vzduch v interiéru

Většina Čechů má doma nějaké pokojové rostliny. Jsou nejen dekorativní, ale také přináší zdraví do našeho života. Filtrují toxiny ze vzduchu, takže díky nim budete mít doma dokonale čistý vzduch i bez drahé čističky vzduchu. Navíc většinu z nich zvládne pěstovat i naprostý začátečník. Poradíme vám hned pět druhů pokojových rostlin, které byste měli mít doma i vy.

Kapradiny

Tyto rostliny většinou potkáte hlavně v lese. Pěstovat je můžete také v interiéru. Je to velmi jednoduché a budete mít pocit, že máte kousek lesa u sebe doma. Navíc mají skvělé filtrační vlastnosti a zvlhčují vzduch, což se vám bude hodit hlavně v zimních měsících.

Mohlo by vás zajímat:  Pýcha všech balkonů v podobě tradičních pelargonií. Poděkují za dostatek slunce

Aloe

Aloe vera je velmi zdravá a prospěšná rostlina. Dokáže úžasně hydratovat naši pokožku a zbavuje ji nedokonalostí. Navíc filtruje toxiny, takže se vám rozhodně vyplatí. A můžete si z jejích listů také připravovat domácí peeling na pokožku nebo jinou kosmetiku. Musíte jen dávat pozor na malé děti a domácí mazlíčky. Její přímá konzumace může být škodlivá.

Zdroj obrázku: Freepik

Pelargonie

Voňavá rostlina se zajímavými květy doma potěší každého milovníka květin. Esenciální oleje, které rostlina obsahuje, uklidňují pocuchané nervy a usnadňují usínání. Výtažky z pelargonie se používají také v alternativním lékařství. A v domově bude krásně vonět i nádherně vypadat.

Mohlo by vás zajímat:  Některé pokojovky se pyšní krásou svých listů, o které je třeba náležitě pečovat

Palmy

Palmy všech druhů a velikostí jsou obrovským hitem. Nejoblíbenější je areka nebo chamaedorea. V každém případě si užijete domov bez špatného vzduchu. Dokážou odstranit i takové látky, jako je benzen, xylen nebo formaldehyd. Navíc palmy dokáže pěstovat snad každý.

Dracéna

V posledních letech je dracéna velmi populární. Vypadá netradičně, krásně a má schopnost rychlé filtrace vzduchu. Navíc roste rychle a její pěstování je velmi jednoduché. Jestli hledáte pokojovou rostlinu, která vám přinese hodně radosti, tohle je pro vás ideální volba.

Zdroj: https://www.gardenhealth.com/advice/indoor-growing/top-ten-air-purifying-houseplants
Přidat na Seznam.cz