Many Grapefruits Counter Market

Grapefruit je pro svou kyselost zbytečně opomíjené ovoce. Svým složením totiž strčí do kapsy vše, co tolik milujeme

I grapefruit je ovoce všem jistě dobře známé. Spolu s pomeranči a mandarinkami patří mezi nejznámější zástupce citrusů, které jsou proslulé vysokým podílem vitaminu C. Z citrusového ovoce jsou nejoblíbenější mandarinky, které se nejjednodušeji konzumují, ale není citrus jako citrus. Proto bychom neměli kvůli své pohodlnosti zapomínat ani na ostatní druhy citrusových plodů. V tomto článku se společně budeme věnovat zejména grapefruitům a jejich látkám, které tělu dodávají.

Barevně zajímavé ovoce

Mnoho lidí se pozastavuje nad tím, jakými kouzly příroda čaruje. To, co vytváří, není jen nudně zelené. Její rozmanitost je opravdu obrovská, najdeme mnoho barev i odstínů, které stvořila sama příroda bez lidského zásahu. Dračí ovoce se vyznačuje sytě růžovou barvou, meloun je uvnitř červený, hrozny mohou být modré a grapefruit oranžový, červený, ale i bílý. Látky, které toto zajímavé zbarvení vytvářejí, se jmenují flavonoidy, které nejsou zodpovědně jen za barvu, ale obsahují mnoho pro tělo důležitých látek.

Mohlo by vás zajímat:  Pro krásnou pleť a nastartování organismu: Skvělé účinky meruněk se vyplatí poznat
Zdroj obrázku: Freepik

Zdraví prospěšné látky v grapefruitu

Výše zmíněné flavonoidy nemohou jen za barvu, kterou dané ovoce od přírody dostalo. Mají pro lidské tělo důležité vlastnosti. Právě flavonoidy jsou látky, které způsobují, že je ovoce protizánětlivé. Dohromady spolu s vitaminem C tvoří zdravotní bombu pro lidský organismus. Všechny tyto látky dohromady preventivně působí proti křečím, zlepšují průtok krve v cévách, díky čemuž pomáhají pokožce a redukují její problémy. Mezi nejčastější patří akné, ekzém a suchost. Pokud se vám po citrusových plodech netvoří alergické reakce, můžete vyzkoušet grep bílý i růžový. Každý má trochu jinou chuť, i když růžový má o něco více zdraví prospěšných látek, a je tedy o něco lepší než grep bílý. Nepřecházejte ho v obchodě na úkor koupení mandarinek.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/10-benefits-of-grapefruit
Přidat na Seznam.cz