Banany2

Jednodenní banánová dieta pročistí organismus a zažene špatnou náladu. Není ovšem banán jako banán

Banánová dieta může pomoci pročistit organismus. Její přidanou hodnotou je i to, že se vám do krve vyplaví serotonin, jehož produkci toto ovoce stimuluje. Tento hormon štěstí a spokojenosti je rozhodně zapotřebí.

Banánovou dietu nepraktikujte dlouhodobě

Banánová dieta se doporučuje pouze krátkodobě. Zvolte si tedy jeden den, kdy budete jíst pouze banány. Těch byste měli zkonzumovat asi šest kusů. Do toho nezapomeňte pít dostatek tekutin, ideálně čistou vodu (2 až 3 litry). Pokud vám bude jídelníček připadat až příliš jednotvárný, přidejte během dne i jablko, rajče, mandarinku či přírodní jogurt.

Mohlo by vás zajímat:  Zelenina a ovoce plné pesticidů zdraví příliš neprospějí. Díky jednoduché metodě budou všechny plody čisté
Zdroj obrázku: Pixabay

Jaké látky obsahují banány?

Můžeme říct, že banány jsou jedno z nejoblíbenějších druhů ovoce, a to jak u dětí, tak i u dospělých. Chuťově jsou velmi příjemné a svou sladkostí skvěle ochutí kdejaký dezert. Výtečně se hodí i do zdravých palačinkových či lívancových těst s ovesnými vločkami. Obsahují celou řadu vitamínů a minerálních látek. Mezi ně řadíme: hořčík, draslík, vitamín C, vitamín B6, mangan anebo měď.

Jaké jsou nutriční hodnoty jednoho banánu?

Pokud zkonzumujete jeden banán, dodáte svému tělu zhruba 95 kilokalorií, 1 gram bílkovin, 22 gramů sacharidů, 2 gramy vlákniny a 0,2 gramu tuku. Dá se tedy říct, že tohle nízkokalorické ovoce je dobrým a rychlým zdrojem energie.

Mohlo by vás zajímat:  Podzimní zahrada bez odpadu: Jak minimalizovat zátěž pro životní prostředí
Zdroj obrázku: Freepik

Jak správně vybrat banán?

Prvním, co v obchodě uvidíte, je slupka banánu. Její barvou se můžete řídit. Poznáte podle ní totiž, jak je ovoce hodnotné na živiny. Pakliže je banánová slupka nazelenalá, je ovoce prospěšné především pro trávicí systém (obsahuje více prebiotik). Žlutý odstín značí vysoký obsah vlákniny a nízký obsah cukru. Sytě žlutá barva (až do zlata) vypovídá o tom, že banán je stále hodnotný na vlákninu i množství antioxidantů. Jakmile se na banánech začnou tvořit skvrnky, jsou stále k jídlu, ovšem již nebudou tak výživově hodnotné pro tělo.

Zdroj: https://www.nydailynews.com/life-style/health/morning-banana-diet-cheapest-easiest-work-article-1.304041
Přidat na Seznam.cz