Butterfly Echinacea Flower

Echinacea přiláká na zahradu motýly. Je odolná vůči mrazu a léčí

Echinacea je poměrně nenápadně vypadající květina, jejíž léčivou sílu využívali již staří Indiáni v Severní Americe. Její pěstování není komplikované, a proto se stává stále větší součástí našich zahrad. V dnešním článku vám povíme, jak pečovat o echinaceu, aby byla zdravá.

Stojí za to mít ji na zahradě

Je to nenápadná květina, která mimořádně přitahuje opylující hmyz, především motýly. Péče o tuto květinu není náročná a navíc si můžete užít také její léčivé vlastnosti. Má protizánětlivé vlastnosti a dokáže podpořit regenerační procesy. Tato rostlina se dostala do Evropy ze Severní Ameriky a rychle získala na popularitě ve více regionech.

Mohlo by vás zajímat:  Tři způsoby rozmnožení orchidejí v pohodlí domova: oblíbených květin může být plný domov

Echinacea je vysoká trvalka, která může narůst až do výšky 180 cm. Začíná kvést v červenci a může vydržet až do října. Pod zemí je oddenek rostliny, který je dlouhý 15 cm. Květ má silně prodloužené okvětní lístky, jejichž barva se liší v závislosti na druhu a odrůdě.

Zdroj obrázku: Freepik

Odrůdy květiny

Nejběžnější odrůdou echinacey, se kterou se můžete setkat, je fialová. Mezi další populární ovšem patří bílá, růžová, žlutá, a dokonce i zelená echinacea. Echinaceu ze sazenic můžete vysazovat do země v období od dubna do září. Je důležité, abyste to však stihli ještě před prvními mrazy. S největší pravděpodobností však bude rostlina kvést až příští rok.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené hortenzie zdobí i balkony. Nemají náročné požadavky, které zajistí i začátečník

Echinacea je vytrvalá rostlina a její podzemní část je odolná vůči mrazu a může snadno zimu v půdě přečkat, po jarním prořezávání bude znovu růst. Echinacea se cítí dobře i ve společnosti jiných trvalek, většina z nich se navzájem dobře podporuje a lépe pak rostou. Echinacea má velmi ráda, když jí kolem řízků poskytnete dobrou mulčovací vrstvu. Květinu vysaďte na slunném místě s mírným stínem.

Zdroj: https://www.americanmeadows.com/perennials/echinacea/how-to-grow-echinacea
Přidat na Seznam.cz