Flowerpot 1345371 1280

Na zahradě je někdy plast lepší, než přírodní materiály

Milujete přírodní materiály a říkáte si, že jsme se zbláznili? Opak je pravdou. Možná trváte na tom, že nejlepší je dřevěný nábytek, kamenné cestičky a stříšky z pálené hlíny? Možná změníte názor. Zahrada není jen o tom, aby bylo vše přírodní a krásné, ale také praktické. A v některých případech je mnohem lepší plast, protože vám ušetří hodně práce, vypadá stejně dobře a funguje lépe. Nejlepším příkladem jsou:

  • květináče a truhlíky,
  • nábytek,
  • skleníky.

Plastové květináče a truhlíky

Na hliněných květináčích se během krátké doby objeví ošklivé mapy, které nelze nijak odstranit. Navíc je můžete dost snadno rozbít. Tak na ně zapomeňte. Plastové jsou lehké a zároveň pevné. Dobře odolávají nárazům a nezničí je mráz, ani horké léta. Díky hladkému povrchu se velmi snadno čistí.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční růže uchvátí během zimy nádhernými květy. Spokojená bude na zahradě i doma
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Velkou výhodou je, že je můžete použít znovu, i když v nich předtím byla nemocná rostlina. U plastové nádoby totiž nehrozí žádný přenos nemoci. Na druhou stranu musíte myslet na to, že v hliněném květináči se postupně odpařuje voda, kterou rostlině poskytnete. U plastového se to neděje a pro některé rostliny to může být problém.

Praktický nábytek

Možná se vám to nelíbí, ale plastový nábytek je na trhu velmi žádaný. Na ten nejlevnější hned zapomeňte, protože ten toho moc nevydrží. Pokud ale trochu investujete a půjdete zlatou střední cestou, nebude vám žloutnout, ani praskat. Výhodou je nízká hmotnost, vysoká stabilita a snadná údržba. Navíc sehnat můžete i plastovou pletenou variantu, kterou od klasického ratanu nerozeznáte.

Mohlo by vás zajímat:  Kosatec právem patří mezi neojoblíbenější květiny jarních zahrad i krásných dekorací

Vyměňte starý skleník

Skleníků ze skutečného skla již dnes příliš nenajdete. Nyní se vyrábí z polykarbonátových desek, které toho vydrží mnohem více, než sklo. Největším pozitivem jsou skvělé izolační vlastnosti. Díky tomu nedochází k velkým teplotním výkyvům uvnitř konstrukce. Výplně jsou velmi lehké a přitom odolné. A to nejlepší – jen tak se nerozbijí! Nepoškodí ho kroupy, kamínek odražený od sekačky, ani náraz míče.

Přidat na Seznam.cz