Woman Hand Holding Ground Top View

Hnojení zahrady na jaře: organická hnojiva zajistí nejlepší výsledky

S příchodem teplých dnů přichází i řada povinností spojených se zahrádkařením. Většina zahradníků už netrpělivě čeká, kdy bude jejich zahrada znovu zalita zelenou barvou. K tomu je však zapotřebí provést několik základních kroků, díky kterým bude zahrada potěšením nejen pro oko.

Jarní hnojení trávníku

Pozornost by se měla věnovat také trávníku. Péči potřebuje nejen při regeneraci po zimě. Hnojení trávníku je důležité provádět vícekrát, nejlepších výsledků se dosáhne při aplikaci během vegetačního období třikrát: na jaře, v létě a na podzim.

Mohlo by vás zajímat:  Do mrazáku nepatří citrusy, mléčné výrobky ani vejce

Nejlepší doba k hnojení na jaře je přelom března a dubna. V tomto případě stojí za to vsadit na organická hnojiva jako kompost, hnůj nebo zahradní rašelinu. Aby mohla dobře fungovat, musí být důkladně rozdrcena. Dalšími možnostmi jsou krátkodobá, dlouhodobá, jednosložková a vícesložková hnojiva.

Zdroj obrázku: Freepik

Hnojení zeleninové zahrady

Jedním ze základů hnojení zahrady jsou organická hnojiva. Patří sem především organická hnojiva, jako jsou kompost a hnůj. Posledně jmenované by se však nemělo používat na jaře, protože je v přírodní formě příliš silné a mohlo by spálit rostliny. Na podzim bude určitě lépe fungovat, když doplní půdní živiny a vytvoří lepší podmínky pro růst rostlin. Výjimkou je zrnitý hnůj, který se může použít na jaře bez překážek.

Mohlo by vás zajímat:  Chytré hospodyňky kupují ocet ve velkém. Jen díky němu si užívají domov bez otravného hmyzu

Jaké hnojivo je vhodné na jaře pro květiny? Nejlepší je kompost. Můžete si jej koupit v zahradních obchodech nebo jej vyrobit sami, čímž vytvoříte organické, přírodní a plně ekologické hnojivo. Hnojení kompostem zlepší strukturu půdy a obohatí ji o mikro- a makroprvky. Nepopiratelnou výhodou kompostu je, že neublíží rostlinám v žádném množství.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/soil-fertilizers/spring-fertilizing-tips.htm
Přidat na Seznam.cz