Spoon Sugar With Many Red Ants It Insects Indoors Danger Infestation Pest

Droždí s cukrem zbaví domácnost mravenců

Mravenci mohou být frustrujícím problémem v mnoha domácnostech, a přestože je k dispozici mnoho komerčních insekticidů, někteří lidé dávají přednost přírodním a netoxickým roztokům. Jednou z oblíbených metod, jak se zbavit mravenců, je použití droždí a cukru, což může být účinný a levný způsob, jak mravence z domova vypudit.

Jak pekařské droždí a cukr působí proti mravencům

Droždí a cukr spolupracují na vytvoření smrtící směsi pro mravence. Kvasinky jsou druhem hub, které se živí cukrem a jako vedlejší produkt produkují plynný oxid uhličitý. Když mravenci konzumují cukr smíchaný s droždím, kvasinky se živí cukrem a produkují plynný oxid uhličitý v trávicím systému mravenců, což způsobuje jejich nadýmání a smrt.

Mohlo by vás zajímat:  Hnojení zahrady v září: poskytnutí ideálních živin připraví rostliny na zimu

Jak na to

Budete potřebovat:

 • pekařské droždí,
 • cukr krystal,
 • teplou vodu,
 • malou nádobu,
 • lžíci,
 • kousky vaty,
 • plastový obal.

Instrukce:

 1. V malé nádobě smíchejte stejné díly pekařského droždí a cukru. Přidejte do směsi malé množství teplé vody, abyste vytvořili konzistenci podobnou pastě.
 2. Ponořte vatové kuličky do směsi a počkejte, než ji pořádně nasáknou.
 3. Umístěte nasáklé vatové kuličky poblíž míst, kde jste viděli mravence, například v kuchyni nebo spíži. Vatové kuličky zakryjte igelitem, aby směs nevyschla.
 4. Každý den vatu kontrolujte, zda není třeba výměna. Pokud vatové kuličky zaschly, znovu směs naneste.
Mohlo by vás zajímat:  Zašlou venkovní dlažbu vyčistí pasta z jedlé sody a citronové šťávy
Zdroj obrázku: Freepik

Když nemáte droždí

Kromě cukru a droždí existují další alternativy, které můžete vyzkoušet:

 • Křemelina: Křemelina je druh sedimentární horniny, která obsahuje zkamenělé zbytky rozsivek, což je typ řasy. Když se mravenci dostanou do kontaktu s křemelinou, absorbuje tuky z jejich exoskeletů, což způsobí jejich dehydrataci a smrt.
 • Citrusová kůra: Vůně citrusů dokáže odpudit mravence. Jednoduše oloupejte pomeranč nebo citron a umístěte slupky do blízkosti míst, kde se vyskytují mravenci. Můžete také vymačkat šťávu z citrusových plodů a otřít s ní povrchy, abyste vytvořili přirozenou bariéru proti mravencům.
 • Skořice: Skořice je přírodní repelent proti mravencům. Jednoduše posypte skořicový prášek v oblastech, kde se vyskytují mravenci, nebo otřete povrchy roztokem vody a skořicového oleje.
Zdroj: https://gardening.stackexchange.com/questions/38990/get-rid-of-ants-with-sugar-yeast-cocktail
Přidat na Seznam.cz