Erika 4491131 1920

Drobný vřes je stálezelenou ozdobou zahrady i interiéru a kvete až do podzimu

Tento drobný, barevný keřík zdobí náš domov i zahradu především v podzimních dnech. Vřes je na první pohled nenáročnou rostlinou, která nám dělá radost nejrůznějšími barvami, avšak hlavní kritéria pro správnou péči potřebuje i tato keříková květina.

Vřes roste již od poloviny léta, především v červenci, ale nejvíce parády udělá v podzimních dnech. Najdete ho v květináčích za oknem, na předzahrádkách a dokonce i v designovém interiéru. Tyto drobné keříky se těší oblíbenosti i uvnitř právě díky jejich jemnosti a minimalistickému stylu, který je v dnešní době velmi populární.

Mohlo by vás zajímat:  Hortenzie potřebuje během sezóny pravidelné hnojení

O vřes je třeba se starat hlavně na podzim

Podzimní dny totiž přináší nejen krásnou a barevnou přírodu, ale také první mrazivé noci. Právě první mrazíky mohou vašemu vřesu nenávratně uškodit. Proto dbejte na péči o něj právě kvůli nim.

Tyto vděčné rostliny jsou zelené po celý rok a začínají kvést už od července. Můžete potkat mnoho odrůd, nejčastěji však na zahrádkách potkáte zlaté, oranžové nebo modrostříbrné barvy. Prvním krokem, kterým je třeba chránit vřes, je určitě hojné zalévání a s prvními mrazy schování keříků do chvojí nebo malých větviček. Ty chrání vřes před mrazem a studeným větrem, ale také před zimními slunečními paprsky, které mohou vřes vysušit.

Mohlo by vás zajímat:  Okrasné keře mohou snadno přijít o své květy. Těchto pět druhů letní ořez nesnese

Pro vřes vyberte vhodné místo

Ačkoliv se na první pohled může zdát, že vřesy jsou odolné rostliny, je třeba dbát hlavně na výběr místa výsadby. To by nemělo být na příliš větrné straně vaší zahrady a mělo by být také chráněno od přímého slunce. Všechny tyto aspekty totiž mohou rostlinu vysušit, což jí rozhodně nedělá dobře.

Zdroj obrázku: Pixabay

Při péči o rostlinu nezapomínejte na pravidelné zalévání. Pravidelná vláha je velmi důležitá proti vysychání. Stejně důležité je také prostřihávání jednotlivých větviček, nejlépe jednou ročně. Tou nejvhodnější dobou je na začátku jara nebo naopak na konci sezony, kdy už jsou vřesy méně náchylné. Prostříhejte větvičky tak, aby vřes měl na začátku další sezony prostor pro další květy.

Přidat na Seznam.cz