Bouquet Roses Vase With Copy Space

Do vody ke květinám lze přidat cukr nebo bělidlo. Kytice vydrží déle čerstvá

Během mnoha svátků jsou řezané květiny oblíbeným dárkem. Výjimkou není ani každoroční svátek žen. Bohužel krásné kytice řezaných květin již po několika dnech ztrácejí svou krásu, začnou opadávat a vadnout. Naštěstí díky malým radám můžete život těchto květin prodloužit.

Použijte domácí způsoby

Jako první můžete vyzkoušet populární metodu přidání jedné čajové lžičky cukru do vody s květinami. Cukr bude pro rostliny fungovat jako živina. Další způsob je vložení měděné mince nebo pilulky aspirinu do vody. Fungují podobně jako cukr, ale navíc působí jako ochrana proti množení bakterií. Chcete-li květiny uchránit před bakteriemi, je dobré jim pravidelně měnit vodu.

Mohlo by vás zajímat:  Květy divizny lze sbírat každý den. Její účinky na zdraví využívá lidové léčitelství od nepaměti

Předtím, než květiny vložíte do vázy s vodou, je velmi důležité zkrátit stonky rostlin. Odborníci doporučují stonky odříznout ostrým nožem nebo odstřihnout ostrými nůžkami, abyste květiny nepoškodili tupým nástrojem. Řez proveďte přibližně 3 cm od konce stonku. K některým květinám už květináři přibalují sáčky s výživou, které prodlouží život květin.

Zdroj obrázku: Freepik

Babiččiny rady

Kdysi naše babičky používaly jednoduchý trik, který měl udržet řezané květiny déle čerstvé. Jednoduše nalijte do vázy s květinami trochu bělidla. Látky, které se v něm nacházejí, zahubí mikroorganismy, které by se mohly po delší době ve vodě vyvinout. Po vytvoření by mohly způsobit hnilobné procesy, kvůli kterým by květiny mohly rychleji odumřít.

Mohlo by vás zajímat:  Tři způsoby rozmnožení orchidejí v pohodlí domova: oblíbených květin může být plný domov

Chcete-li během svátků obdařit blízkou ženu květinou, zkuste i možnost hrnkové květiny namísto kytice z řezaných květin. Květinové rostliny se mohou stát krásnou dekorací interiéru a také součástí domova. Taková rostlina vydrží zaručeně déle a při pohledu na ni si dotyčná osoba vždy vzpomene na vás. Dávejte si však pozor, protože velké množství pokojových rostlin je jedovatých, a proto nejsou vhodné do domácnosti s malými dětmi nebo zvířaty.

Zdroj: https://www.consumerreports.org/home-garden/how-to-keep-flowers-fresh/
Přidat na Seznam.cz