Friends Happiness Enjoying Dinning Eating Concept

Díky vyvážené stravě získá tělo všechny potřebné živiny a zůstane zdravé. Začněte ještě dnes

Neexistuje nikdo, kdo by nikdy neslyšel o vyvážené stravě. Jak ale vypadá takový jídelníček, jaké potraviny by v něm neměly chybět a jaké naopak byste měli vynechat, pokud si chcete udržet štíhlou postavu bez tukových polštářů? Vyvážená strava by měla být základem pro každého, kdo si chce udržet zdraví a nechte trpět žádnými závažnými nemocemi.

Co je vlastně vyvážená strava?

Vyvážená strava znamená, že ve svém jídelníčku budete mít hlavně ovoce a zeleninu, dostatek potravin bohatých na bílkoviny, vlákninu a také zdravé tuky. Vyvážená strava se nejlépe ilustruje na principu pyramidy. Má za cíl poskytnout tělu veškeré živiny, které potřebuje k tomu, aby správně fungovalo. Vyváženou stravu by měli mít všichni lidé, kteří se chtějí cítit dobře.

Mohlo by vás zajímat:  S příchodem chladnějších dnů je důležité postarat se správně o bonsaje

Co by v takové stravě mělo tedy být? Potravinová pyramida nám ukazuje, že jídelníček by měla tvořit především zelenina a ovoce. Ty by měly tvořit polovinu jídla, které přes den sníte. Kromě nich zařaďte do jídelníčku také celozrnné produkty, které vám poskytnou sacharidy. Poslední skupinou je maso a mléčné výrobky, mezi které patří také vejce. Nezapomínejte ani na ryby.

Zdroj obrázku: Freepik

Všechny produkty se do vyvážené stravy nehodí

Není problém osvojit si produkty, které nás postupně dovedou k tomu, že budeme jíst vyváženou stravu. Vyplatí se pamatovat na množství potravin, které musíte denně sníst. Ohledně masa je lepší zvolit libové bílé než libové červené, ale neznamená to, že máte červené maso úplně zakázané. Maso navíc není jediným zdrojem bílkovin. Mezi ně patří mléko, jogurty nebo kefíry.

Mohlo by vás zajímat:  Perfektní a levné hnojivo na zahradu? Využijte kávovou sedlinu

Mezi produkty, které byste jíst neměli, patří například sladkosti. Jsou zdrojem maximálně rychlých cukrů, které nejsou pro naše tělo vhodné. Mohou přispívat k mnoha zdravotním komplikacím, které rozhodně nechcete. Vyhýbejte se také potravinám, které jsou smažené, vynechat byste měli i alkohol a cigarety, které ke zdravému životnímu stylu nepatří.

Zdroj: https://www.narayanahealth.org/blog/how-to-maintain-a-balanced-diet/
Přidat na Seznam.cz