Swimming Pool Decking Garden Luxury Home

Jak vyladit svou terasu k dokonalosti? Osvědčené tipy zaberou vždy

Teploty stoupají, předpověď je příznivá a praků ubývá. Ideální doba začít plánovat příjemné posezení na terase. Pokud ještě není připravena, je nejvyšší čas vyladit ji k naprosté dokonalosti. Jak na to?

Terasa je ideální volba, jak trávit čas venku, a přitom mít k dispozici zázemí celého dobu. Řada lidí využívá terasu k relaxu, další ke stolování, jiní zase k setkávání s přáteli. Je takovým venkovním obývacím pokojem. A aby splnila svůj účel, je nezbytné vyladit ji k dokonalosti.

Hlavně čistota

Čistota je nejenom půl zdraví, ale má vliv i na celkový estetický dojem. Je proto na místě mít zde vyčleněn prostor na odhození odpadků. Ideální volbou je koš na tříděný odpad, který vám pomůže s rychlím úklidem a zároveň pomůže k vaší odpovědnosti – z ekologického pohledu.  Navíc ušetří starosti, jelikož s každým kouskem odpadu nebudete muset běžet dovnitř, do své kuchyně.

Mohlo by vás zajímat:  Kocovina po bujarém večírku na sebe nenechá dlouho čekat. Zbavte se jí rychle a jednoduše

Bez pohodlí to nepůjde

Na terase byste se měli cítit také pohodlně. Jak to zajistit? Ideálně místem k sezení – nebo ležení? Pro běžné stolování se hodí klasické židle, ale pokud plánujete terasu spíše jako místo pro Relax, buďte kreativnější. Vhod přijdou zahradní křesílka, zahradní lehátka, stejně jako například populární sedací vaky.

Pozor na slunce

Nepřítelem vašeho odpočinku může být slunce. Hlavně v létě, kdy má až neuvěřitelnou sílu. Zvyšuje teplotu a může být rizikem zdravotním – každý jistě známe problém se spálenou pokožkou, úžehem, nebo úpalem. Základem dobře vyladěné terasy je také optimální zastínění. Možností je řada, od standardního slunečníku, přes různé plachty, až po různé konstrukční řešení.

Mohlo by vás zajímat:  Pivoňky ve váze vydrží déle čerstvé díky správnému řezu a čerstvé vodě

Nezapomeňte na přírodu

I na terase se hodí mít kousek přírody. Sežeňte pár větších květináčů a zasaďte do nich keře či rostliny. Kromě estetiky můžete jít i pro praktičnosti. Věděli jste například, že máta, rozmarýn, měsíček, levandule nebo pelargonie mohou dobře odpuzovat hmyz? Díky tomu vás na terase opravdu nemusí absolutně nic rušit.

Přidat na Seznam.cz